26.10 Czwartek
Wrocław

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii oraz Enterprise Europe Network zaprasza na warsztaty stacjonarne pt. „KSeF i e-faktura. Klucz do efektywności w biznesie międzynarodowym w 2023/2024”.

Głównym celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom konkretnych działań wdrożeniowych, które muszą podjąć w 2023 roku, aby pomyślnie wdrożyć e-faktury od 2024 roku. Warsztaty są doskonałą okazją aby zapoznać uczestników z dokładną treścią e-Faktury (tzw. schemy). Dodatkowo, uczestnik pozyska świadomość, czy istnieje możliwość dostosowania jego obecnych faktur do schematu e-faktury, lub jakie dane są konieczne i z jakich modułów można je pozyskać, jeśli dostosowanie nie jest możliwe.

W trakcie warsztatów uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat przepisów dotyczących funkcjonowania KSeF. Będą mieli także okazję do pracy na rzeczywistych e-fakturach, co pozwoli na praktyczne zrozumienie procesu. Program warsztatów, który obejmuje także zajęcia praktyczne, pozwoli uczestnikom zaobserwować:

• nadawanie i zarządzanie uprawnieniami,
  • generowanie tokenów uwierzytelniających,
  • wystawianie faktur sprzedaży dla firm zagranicznych i krajowych,
  • wystawianie faktur korygujących dla firm zagranicznych i krajowych,
  • wystawianie zbiorczej faktury korygującej dla firm zagranicznych i krajowych,
  • wystawianie faktury zaliczkowej i rozliczeniowej dla firm zagranicznych i krajowych.

Harmonogram spotkania w dniu 26 października:

08:45-9:00 Rejestracja uczestników
09:00-10:30 Blok tematyczny I
10:45-12:15 Blok tematyczny II
12:45-15:00 Blok tematyczny III
15:00-15:30 Podsumowanie
i zakończenie szkolenia

Miejsce warsztatów: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, PWr, ul. Smoluchowskiego 48 a, bud. B11, 50-372 Wrocław

Rejestracja: Zgłoszenia należy przesyłać do 25.10.2023 r. za pomocą poniższego formularza zgłoszeniowego:

Uczestnicy warsztatów, którzy wyrażą chęć otrzymają certyfikat potwierdzające udział.

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Korzyści wynikające z uczestnictwa w warsztatach:

• Pozyskanie kompleksowej wiedzy na temat e-Faktur i zasad działania Krajowego Systemu e-Faktur.
  • Poznanie sposobu podejścia do wdrożenia e-Faktur.
  • Pozyskanie wiedzy na temat „braków” w fakturach wystawianych obecnie w kontekście „przełożenia” tych faktur do schemy e-Faktury.
  • Pozyskanie praktycznych wskazówek, na temat newralgicznych elementów schemy e-Faktury.
  • Przekazanie uczestnikom propozycji sposobu zarządzania uprawnieniami i metodami uwierzytelnienia.

Warsztaty są przeznaczone dla osób odpowiedzialnych za wdrożenie KSeF w firmie.

Prowadzącym warsztaty będzie Hubert Grzyb – adwokat, doradca podatkowy. Założyciel i partner zarządzający kancelarii adwokackiej specjalizującej się w doradztwie podatkowym. Doradza w skomplikowanych projektach dotyczących podatku VAT oraz podatku dochodowego na rzecz polskich oraz zagranicznych podatników. Ekspert KSeF. Doświadczony wykładowca, głównie w tematyce podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego. Prowadzi szkolenia m. in. dla pracowników jednostek sektora finansów publicznych, w tym pracowników organów podatkowych, dla doradców podatkowych oraz biegłych rewidentów. Autor publikacji z zakresu podatku VAT oraz podatków dochodowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!