01.06 Czwartek
Wrocław

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza zapraszają firmy z Dolnego Śląska, na bezpłatne, stacjonarne szkolenie z elementami warsztatów „Zrównoważony biznes, oparty na ekonomii obiegu zamkniętego i raportowaniu ESG”, celem podniesienia konkurencyjności firm na rynku międzynarodowym.

Szkolenie dedykowane jest dla przedsiębiorców i osób chcących rozpocząć sprzedaż produktów/usług lub już sprzedających przez internet. Podczas spotkania ekspert pokaże w jaki sposób przygotować sklep internetowy i o co zadbać aby zwiększyć szansę na sprzedażowy sukces.

Program szkolenia:

CZĘŚĆ TEORETYCZNA (2h):

• Społeczne i środowiskowe zmiany w otoczeniu biznesowym.
  • Zrównoważony rozwój, społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR), obieg zamknięty – definicje i przykłady stosowanych rozwiązań.
  • Nowy Zielony Ład, Taksonomia UE – najważniejsze regulacje prawne wymuszające na firmach większą ochronę środowiska naturalnego oraz poprawę warunków pracy ludzi.
  • Raportowanie ESG – istota, zasady, standardy, dobre praktyki.
  • Korzyści dla przedsiębiorstw wynikające ze zrównoważonego rozwoju, obiegu zamkniętego oraz transformacji i optymalizacji energetycznej.
  • Wyzwania i bariery związane z wdrożeniem zrównoważonego rozwoju w firmie.

CZĘŚĆ WARSZTATOWA (4h):

• Raportowanie ESG – istota, zasady, standardy, dobre praktyki.
  • Definiowanie i zrozumienie celów raportowania ESG oraz zasady „podwójnej istotności”.
  • Doprecyzowanie wskaźników ESG, rodzajów miar oraz wybór metod gromadzenia danych ESG dla wybranego przedsiębiorstwa.
  • Praktyczne próby analizy i zarządzania danymi ESG.
  • Zaplanowanie skutecznej komunikowania wyników Raportu ESG, zarówno wewnętrznie, jak i na zewnątrz organizacji, między jej interesariuszami.
  • Prezentacja i omówienie przygotowanych macierzy wskaźników oraz planów realizacji raportowania.
  • Podsumowanie warsztatów, wręczenie certyfikatów.

Uczestnicy programu szkoleniowego nabędą wiedzę i umiejętności w zakresie:

• Idei zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym, raportowania ESG.
  • Stosowania metod i narzędzia wykorzystywanych do prowadzenia zrównoważonego biznesu, w gospodarce o obiegu zamkniętym oraz raportowania ESG.
  • Planowania i wdrażania zmian w przedsiębiorstwach lub organizacjach, wynikających z zmieniającego się prawa oraz międzynarodowych strategii mających na celu redukcję emisji CO2 i zminimalizowanie negatywnego wpływu działalności.
  • przedsiębiorstwa na środowisko naturalne.Wyzwań i barier związanych z wdrażaniem omawianych koncepcji i narzędzi
    w przedsiębiorstwie.
  • Korzyści, jakie przedsiębiorstwo może osiągnąć w związku z realizacją strategii zrównoważonego rozwoju i raportowania ESG.
  • Szczegółowych rozwiązań możliwych do implementacji w takich obszarach przedsiębiorstwa jak: raportowanie i monitoring, marketing, komunikacja i zarządzanie relacjami z interesariuszami, HR, raportowanie ESG.

Termin: 01 czerwca 2023 r.

Godzina: od godz. 09:00 – 15.00.

Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, Wrocław, ul. Smoluchowskiego 48, bud. B11, sala 12.

Zgłoszenie na szkolenie: Zapraszamy do rejestracji na webinarium poprzez formularz:

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Ekspert prowadzący szkolenie:

• Dr Joanna Kubicka — doktor ekonomii, specjalistka w dziedzinie zarządzania, zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu i ESG, wykładowczyni akademicka, posiadająca zarówno wieloletnie doświadczenie w pracy dydaktycznej (Coventry University Wrocław, Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu), jak i praktykę we współpracy z biznesem (LG, Rawlplug S.A., Bank ING) oraz organizacjami pozarządowymi (Bank Światowy, Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia, Fundacja OnWater.pl, Fundacja Rozwój Tak-Odkrywki NIE).

Zapraszamy do uczestnictwa!