05.04 Piątek
Wrocław

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii we Wrocławiu wraz z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym Polska Południowo – Zachodnia oraz ekspertami Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Możliwości dofinansowania dla innowacyjnych przedsiębiorców w programie Horyzont Europa”. Szkolenie odbędzie się              w formie stacjonarnej.

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) ma realizować założenia Europejskiego Zielonego Ładu, kształtować gospodarkę działającą na rzecz ludzi i Europę dostosowaną do ery cyfrowej. Wspiera najbardziej obiecujących europejskich innowatorów: przedsiębiorców z małych i średnich firm oraz naukowców w realizowaniu ich projektów. Celem EIC jest zapewnienie Europie miejsca w czołówce innowatorów, którzy tworzą nowe rynki, w szczególności poprzez łączenie produktów fizycznych i cyfrowych oraz usługi oparte na modelach biznesowych nowych technologii. Zadaniem EIC jest wypełnienie luki w finansowaniu innowacyjnych przedsiębiorstw typu start-up i MŚP. Jest ona szczególnie odczuwalna w przypadku przełomowych innowacji, gdzie występuje wysokie ryzyko zarówno technologiczne, jak i rynkowe. EIC będzie uzupełniać wsparcie państw członkowskich na rzecz innowacji.

Europejskie ekosystemy innowacji (EIE) to jeden z trzech obszarów filaru Innowacyjna Europa. Celem jego powołania jest stworzenie podstaw dla zrównoważonego, solidnego i zintegrowanego europejskiego ekosystemu innowacji. Ma on wspierać rozwój firm i promować idee innowacyjności.

W ramach Horyzontu Europa Unia Europejska chce stworzyć ściślej połączone i bardziej wydajne ekosystemy innowacji, aby wspierać rozwój przedsiębiorstw, zachęcać do innowacji i stymulować współpracę między krajowymi, regionalnymi i lokalnymi podmiotami zajmującymi się innowacjami.

Termin: 05 kwietnia 2024 r.

Godzina: od godz. 09:00 – 14.45.

Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48A, Wrocław, bud. B11, sala 12.

Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie do 02.04.2024 r. poprzez poniższy formularz.

• Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji agendy Wydarzenia, w szczególności poprzez zmianę: osób prowadzących, kolejności wystąpień, godzin prelekcji, itp.

Agenda spotkania:

09:00 Rejestracja
9:30-10:30 Dotacje dla przedsiębiorców w ramach perspektywy finansowej 2021-2027
10:30-12:30 Innowacje w Horyzoncie Europa – możliwości pozyskania dofinansowania w ramach konkursów EIC oraz EIE
12:30-12:45 Przerwa kawowa/lunchowa
12:45-14:45 Pytania i konsultacje
  • W trakcie szkolenia będzie możliwość zadawania pytań.
  • Dodatkowo przewidziano możliwość indywidualnych konsultacji dla zainteresowanych beneficjentów. Zachęcamy Państwa do przesłania maila z wyrażeniem chęci w uczestniczeniu w indywidualnych konsultacjach przewidzianych po przerwie kawowej, na adres: hpk@pwr.edu.pl

Przy zbyt dużej liczbie chętnych przewidziano dodatkowe konsultacje on-line w późniejszym terminie.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!