14.03 Czwartek
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii we Wrocławiu wraz z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym Polska Południowo – Zachodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Komercjalizacja wyników badań naukowych w programie Horyzont Europa”. Wydarzenie będzie miało charakter on-line i odbędzie się 14 marca br. w godz. 10:00 – 12:00.

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Zachodnia serdecznie zaprasza pracowników naukowych, doktorantów oraz personel zajmujący się projektami badawczymi w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

Podczas szkolenia omówione zostaną kluczowe informacje dotyczące procesu komercjalizacji wyników badań naukowych, obejmujące m.in.:

• Cele, rodzaje i metody komercjalizacji,
  • Etapy komercjalizacji: identyfikacja i wstępna selekcja rezultatów badawczych, analiza potencjału komercyjnego, tworzenie ofert technologicznych, pozyskiwanie nabywców wyników badań, wycena własności intelektualnej, negocjacje umów komercjalizacyjnych (sprzedaż, licencjonowanie), schematy finansowe,
  • Rola jednostek wspierających komercjalizację, takich jak centra transferu technologii i spółki celowe uczelni,
  • Kluczowe kwestie do uwzględnienia podczas planowania projektów badawczych – praktyczne wskazówki dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Szkolenie poprowadzą doświadczeni praktycy komercjalizacji z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii. Po zakończeniu szkolenia będzie możliwość uzyskania indywidualnej konsultacji.

Termin: 14 marca 2024 r.

Godzina: od godz. 10:00 – 12.00.

Miejsce szkolenia: online

Zgłoszenie na szkolenie: Z uwagi na wysokie zainteresowanie, rejestracja jest wyłączona.

• Do osób zarejestrowanych zostanie wysłana wiadomość mailowa z aktywnym linkiem do spotkania. Link zostanie wysłany dzień przed webinarium.
  • Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!