Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
22.04 Piątek
08:30

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr oraz firma Collegium Wratislaviense, zapraszają firmy z Dolnego Śląska, na bezpłatne szkolenie stacjonarne pt. „Mentoring – maksymalizowanie potencjału przedsiębiorstwa oraz rozwiązywanie konfliktów w przedsiębiorstwie”, celem podniesienia konkurencyjności firm na rynku krajowym i międzynarodowym.

Dodatkowo, podczas szkolenia, zostanie przedstawiona krótka informacja na temat możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych na rynku Czeskim.

Mentoring stosowany jest z powodzeniem na świecie w różnego rodzaju środowiskach: biznesowym, akademickim, obywatelskim. Aż 71% firm z listy Fortune 500 korzysta  z mentoringu. W Polsce umiejętność ta zyskuje coraz większą popularność, a kolejne firm coraz chętniej decydują się na wdrożenie mentoringu, co przynosi im konkretne korzyści. Podczas szkolenia omówione zostaną również zagadnienia związane z rozwiązywaniem konfliktów w przedsiębiorstwie.

 

  1. Mentoring, czyli jak w naturalny sposób zmaksymalizować potencjał przedsiębiorstwa.

Zagadnienia:

  • Mentoring – czym jest i dlaczego jest skuteczny?
  • Rozpoznawanie potencjału i talentów pracowników w procesie mentoringu.
  • Dobre praktyki mentorskie w Polsce i na świecie – co mogę wziąć dla siebie?

2. Konflikt w przedsiębiorstwie – jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami?

Zagadnienia:

  • Trudne sytuacje i zakłócenia w przedsiębiorstwie.
  • Dwa rodzaje konfliktów i strategie radzenia sobie z nimi.
  • Zmiana negatywnych przekonań.

 

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do członków kadry zarządzającej, menedżerów i kierowników, właścicieli firm, pracowników działów personalnych.

 

Termin: 22.04 (piątek) w godzinach 9.00 – 13.00.

Czas trwania szkolenia: 8:30-13:00

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr, EEN, firma Collegium Wratislaviense

Miejsce: Szkolenie stacjonarne w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław (teren kampusu głównego PWr)

Zgłoszenie na szkolenie: Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu, proszę emailem wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, adres email, nazwa firmy, NIP firmy) na adres: marcin.haremza@pwr.edu.pl

Z danej firmy, w szkoleniu mogą wziąć udział maksymalnie 2 osoby, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zakwalifikowani uczestnicy szkolenia otrzymają potwierdzenie uczestnictwa emailem.

Termin zgłaszania się mija w dniu 20.04 (środa) do godz. 12.00.

 

Agenda szkolenia:

8.30 – 9.00 – rejestracja/kawa na powitanie

9.00 – 10.30 – Mentoring, czyli jak w naturalny sposób zmaksymalizować potencjał przedsiębiorstwa.

10.30 – 10.45 – przerwa kawowa

10.45 – 12.15 – Konflikt w przedsiębiorstwie – jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami?

12.15 – 12.30 – przerwa kawowa

12.30 – 13.00 – praktyczne informacje na temat możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych na rynku Czeskim (prelegent: Marcin Haremza, WCTT), w tym m.in.:

– współpraca i wsparcie Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Pradze,

– współpraca z Polskim Klubem Biznesu w Czechach,

– wnioski i rekomendacje na podstawie misji gospodarczej do Pragi, orgaznizowanej przez DAWG dla Instytucji Otoczenia Biznesu.

 

Ekspert prowadzący szkolenie:

Piotr Czekierda – prezes Collegium Wratislaviense (https://cw.edu.pl/), doświadczony trener biznesu, specjalizujący się w obszarze przywództwa i mentoringu. Studiował politologię i filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim, biznes na IESE Business School w Barcelonie (IFP), jest absolwentem Leadership Academy for Poland (2016), ukończył także certyfikowaną Szkołę Trenerów Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys (we współpracy z PARP). Pełnił także rolę mentora w MIT Enterprise Forum Poland oraz był nominowany w plebiscycie Gazety Wrocławskiej Polska The Times na Skutecznego Menedżera 2015 roku. Realizował projekty z zakresu przywództwa, zarządzania zmianą, rozwoju kompetencji i mentoringu w wiodących instytucjach i firmach działających na rynku polskim i międzynarodowym. Autor publikacji nt. mentoringu (Wolters Kluwer).

 

Zapraszamy do uczestnictwa!