21.05 Wtorek
Zarejestruj się

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr zaprasza firmy z Dolnego Śląska i Województwa opolskiego na bezpłatne szkolenie stacjonarne pt. „Zarządzanie prawami własności przemysłowej w praktyce – jak skutecznie zabezpieczyć swoją przewagę technologiczną oraz chronić markę swojego produktu” celem podniesienia konkurencyjności firmy na rynku krajowym i międzynarodowym”.

Podczas szkolenia zostanie omówiona możliwość uzyskania dofinansowania kosztów urzędowych zgłoszenia znaków towarowych dla małych i średnich firm, w ramach programu SME fund.

Plan i agenta szkolenia:

8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników
9:00- 10:30 Część I
PATENT A MOŻE WZÓR UŻYTKOWY?

Na jakiego typu rozwiązania można uzyskać ochronę i jakie dobrać do tego rodzaje praw własności przemysłowej. O czym trzeba pamiętać, aby nie stracić możliwości uzyskania praw wyłącznych. Jakie kategorie wynalazków wyłączone są spod ochrony. Procedury uzyskiwania ochrony w kraju i za granicą.
10:30-10:45 Przerwa kawowa
10:45-12:15 Część II
ZNAKI TOWAROWE A WZORY PRZEMYSŁOWE

Marka firmy, a marka produktu. Kiedy warto zgłosić oznaczenie do ochrony, a kiedy lepiej tego nie robić. W jaki sposób ochronić wygląd produktu.
12:15-12:30 Przerwa kawowa

Część III
KOSZTY PROCEDUR I MOŻLIWE DOFINANSOWANIE

Jakie są koszty uzyskania ochrony patentowej oraz na znaki towarowe w Polsce oraz za granicą. Obniżki kosztów zgłoszeniowych dla mikro przedsiębiorców przed Europejskim Urzędem Patentowym. Możliwości uzyskania dofinansowania kosztów urzędowych zgłoszenia znaków towarowych dla małych i średnich firm w ramach programu SME fund.

Dyskusja i podsumowanie.

Termin: 21 maja 2024 r.

Godzina: od godz. 09:00 – 14.00.

Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław
bud. B11

Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie do 17 maja 2024 r. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w naszym szkoleniu, prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: marcin.haremza@pwr.edu.pl. W treści zgłoszenia prosimy podać: imię, nazwisko, adres e-mail, nazwę firmy oraz numer NIP firmy.

W ramach jednej firmy możliwy jest udział maksymalnie dwóch osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
∗ Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.

Oświadczam, iż wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie i rozpowszechnianie mojego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć i filmów, w trakcie Szkolenia organizowanego przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Niniejsza zgoda obejmuje publikację zdjęć na stronach www WCTT PWr oraz na jej profilach społecznościowych w celach informacji i promocji Wydarzania. Powyższa zgoda może zostać w każdej chwili cofnięta poprzez złożenie na piśmie wniosku do WCTT PWr. Wyrażenie niniejszej zgody jest dobrowolne. Cofnięcie zgody nie wpływa na legalność działań podjętych przed cofnięciem zgody.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!