13.10 Czwartek
WrocławWCTT

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza firmy z Dolnego Śląska, na bezpłatne, stacjonarne szkolenie w zakresie podatkowo – prawnym pt. „Ile można zaoszczędzić w MŚP wdrażając innowacje?”, celem podniesienia konkurencyjności firm na rynku krajowym i międzynarodowym.

Wiedza pozyskana w trakcie szkolenia będzie dotyczyła optymalnych form prawnych prowadzenia działalności oraz możliwych ulg podatkowych dla MŚP prowadzących lub planujących dopiero prowadzić działalność innowacyjną.

Termin: 13 października 2022

Czas trwania szkolenia: 9:00 – 14:30

Organizator: Szkolenie stacjonarne w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.
ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław (teren kampusu głównego PWr).

Zgłoszenie na szkolenie: Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w szkoleniu, to proszę emailem wysłać zgłoszenie (imię, nazwisko, email kontaktowy, nazwa firmy, NIP firmy) na adres email: marta.wrobel@pwr.edu.pl lub wypełnić poniższy formularz.

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin na przesłanie zgłoszenia: 07.10.2022 (piątek), do godz. 12.00.

Agenda spotkania:

• 8.30 – 9.00 Rejestracja na szkolenie, kawa na powitanie.
  • 9.0 – 10.30 Omówienie podstawowych zagadnień cywilnoprawnych
    • Własność intelektualna, know- how, prototyp, znak towarowy, wzór przemysłowy- zakres pojęciowy i prawny
    • 50% koszty uzyskania przychodów dla twórczych pracowników
  • 10.30 – 10.45 Przerwa kawowa.
  • 10.45 – 12.15 Prosta Spółka Akcyjna – Pomysł na wzmocnienie rozwoju start –upów ?
    • Ulga B+R
    • Ulga innowacyjnych pracowników
  • 12:15 – 12:45 Przerwa kawowo – obiadowa.
  • 12.45 – 14.30 Na czym jeszcze możemy zaoszczędzić?
    • Ulga na prototyp,
    • Ulga na robotyzację,
    • Ulga IP BOX.
  • 14.30 Podsumowanie spotkania.

Eksperci prowadzący szkolenie:

MONIKA MUCHA– doradca podatkowy, członek zarządu Taxa Group, Spółki doradztwa podatkowego. Doktor nauk prawnych, doradca podatkowy z ponad 20 letnim doświadczeniem zawodowym. Autor ponad 100 publikacji książkowych i artykułów w renomowanych czasopismach podatkowych. Trener, szkoleniowiec, wykładowca, redaktor naczelna „Podatki w sektorze publicznym”. Specjalizacja – reorganizacja firm, struktury spółek w grupie, ulgi podatkowe.

MARZENA ZDYRKO-WOŹNIAK– radca prawny, członek Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu (nr wpisu 2655), właściciel Kancelarii Prawnej świadczącej pomoc prawną dla biznesu. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Członek Komisji ds. Promocji zawodu, komunikacji i mediów w OIRP we Wrocławiu, szkoleniowiec. Specjalizacja- prawo handlowe (zakładanie spółek, przekształcenia, aporty, wydzielanie ZCP – ów), prawo umów (opiniowanie i sporządzanie), własność intelektualna (znaki towarowe, wzory przemysłowe, zwalczanie nieuczciwej konkurencji).

Zapraszamy do uczestnictwa!