Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
18.10 Wtorek
10:00
WrocławWCTT

Komercjalizacja vol3

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii zaprasza na szkolenie pt. „Komercjalizacja wyników badań naukowych”, które odbędzie się 18 października 2022, w godzinach 10.00-12.00.

Szkolenie skierowane jest do pracowników naukowych, doktorantów oraz personelu obsługującego projekty badawcze w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane podstawowe informacje dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, w tym m.in.:

  • Cele, rodzaje i sposoby komercjalizacji,
  • Etapy komercjalizacji: scouting i wstępna selekcja rezultatów badawczych, analizy potencjału komercyjnego, oferty technologiczne, poszukiwanie nabywców wyników badań, wyceny własności intelektualnej, umowy komercjalizacyjne (sprzedaż, licencja), schematy finansowe,
  • Rola jednostek wspierających komercjalizację, tj. centrów transferu technologii i uczelnianych spółek celowych,
  • Na co zwrócić uwagę podczas planowania projektów badawczych? – zalecenia dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się również jakie są rodzaje kosztów do uwzględnienia we wniosku projektowym do Programu Horyzont Europa, sposobów uzasadnienia konieczności ich poniesienia w ramach planowanych działań merytorycznych, kalkulacji budżetu, regulacji krajowych i europejskich, dobrych praktyk wynikających z doświadczenia szkoleniowców.

Szkolenie poprowadzą doświadczeni praktycy komercjalizacji z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii. Po szkoleniu będzie możliwość uzyskania indywidualnej porady.

Termin: 18 października 2022

Czas trwania szkolenia: 10:00-12:o0 (Rejestracja uczestników od godz. 9:00. Konsultacje po szkoleniu odbędą się w godzinach 12:00-13:00)

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr, Horyzontalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: Szkolenie odbędzie się w siedzibie WCTT, ul. Smoluchowskiego 48 we Wrocławiu

Zgłoszenie na szkolenie:

 

Liczba uczestników jest ograniczona. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, bo finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach działalności Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Zachodnia.

 

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!

Logotypy BELKA HPK NCBR