01.12 Środa
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii zaprasza na szkolenie pt. „Formy prowadzenia działalności gospodarczej i praktyczne aspekty podejmowania współpracy międzynarodowej przez polskich przedsiębiorców”, które odbędzie się 1 grudnia 2021 r, w godz. 9:30-15:00, online.

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu Enterprise Europe Network (EEN) zaprasza MŚP do udziału w szkoleniu dotyczącym formy prowadzenia działalności gospodarczej i praktycznych aspektów podejmowania współpracy międzynarodowej przez polskich przedsiębiorców.

Celem szkolenia jest zapoznanie osób nieposiadających lub posiadających tylko podstawową wiedzę z zakresu przepisów prawnych i podatkowych dotyczących dopuszczalnych form prowadzenia działalności gospodarczej. W trakcie szkolenia uczestnicy zostaną zaznajomieni z najważniejszymi regulacjami z zakresu prawa gospodarczego i podatkowego w kontekście wyboru określonej formy prawnej oraz wymaganej dokumentacji dla otwarcia nowej działalności bądź przekształcenia dotychczas działającego przedsiębiorstwa. Podczas szkolenia zostaną przedstawione również praktyczne aspekty nawiązywania współpracy międzynarodowej przez polskich przedsiębiorców. Szkolenie obejmuje także omówienie ostatnich zmian w przepisach, tj. podstawowe założenia Polskiego Ładu oraz podstawy prawne funkcjonowania prostej spółki akcyjnej.

Link do szkolenia: Formy prowadzenia działalności gospodarczej

W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się o:

• formach prowadzenia działalności gospodarczej na gruncie prawa polskiego;
  • przesłankach wyboru danej formy prawnej prowadzenia działalności gospodarczej;
  • praktycznych aspektach podejmowania współpracy międzynarodowej przez polskich przedsiębiorców;
  • opodatkowaniu poszczególnych form prowadzenia działalności gospodarczej.

Eksperci prowadzący szkolenie:

Radca prawny Katarzyna Dec i radca prawny Anna Mazur-Milczanowska z Kancelarii Prawnej Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy sp.j. SDZLEGAL SCHINDHELM. Kancelaria SDZLEGAL SCHINDHELM skupia zespół 40 wyspecjalizowanych prawników, w tym radców prawnych, adwokatów, doradców podatkowych czy doradców restrukturyzacyjnych.

Prawnicy Kancelarii pracują w wyspecjalizowanych działach obejmujących:

• Fuzje i przejęcia (M&A);
  • Prawo spółek;
  • Doradztwo podatkowe;
  • Prawo procesowe;
  • Prawo umów;
  • Prawo zamówień publicznych i inne.

Termin: 1 grudnia 2021 roku

Czas trwania szkolenia: 09:30 – 15:00

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, Enterprise Europe Network

Miejsce: (Szkolenie online) Link do szkolenia zostanie przesłany do uczestników dzień przed szkoleniem. Rejestracja online będzie otwarta od 9.15.

Zgłoszenie na szkolenie: Poprzez przesłanie zgłoszenia (imię i nazwisko uczestnika, kontaktowy adres email do uczestnika, pełna nazwa firmy, strona www firmy) emailem na adres marcin.jablonski@pwr.edu.pl

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 30.11.2021

Program szkolenia:

Godzina Temat zajęć
9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników
9.30 – 9.45 Powitanie uczestników i wprowadzenie
9.45 – 10.45 Formy prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce
10.45 -11.45 Przesłanki wyboru danej formy prowadzenia działalności gospodarczej
11.45 – 12.15 Przerwa kawowa
12.15 – 13.15 Praktyczne aspekty podejmowania współpracy międzynarodowej przez polskich przedsiębiorców
13.15 -14.15 Opodatkowanie poszczególnych form prowadzenia działalności gospodarczej
14.15 – 15.00 Lunch

Pobierz pdf Program szkolenia_Formy prowadzenia działalności gospodarczej – 2021_12_01

Osoby do kontaktu:

Marcin Jabłoński, tel.: 71 320 43 39, marcin.jablonski@pwr.edu.pl

Marta Wróbel, tel.: 71 320 39 12; marta.wrobel@pwr.edu.pl

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Szkolenie przeznaczone jest dla MŚP z Dolnego Śląska.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich zainteresowanych.