Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Webinar: Prawnik i twórca o prawie autorskim
shutterstock 167908106A

Fot. T.Kajszczarek 1

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej na prośbę partnerów z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, zaprasza na webinar „Prawnik i twórca o prawie autorskim”, który odbędzie się 9.09.2020 r. o godzinie 10.

Jesteś muzykiem, fotografem, artystą, naukowcem? Napisałeś artykuł albo książkę? Zaproponowano ci rolę w filmie? Znajdujesz swój artykuł, fotografię, utwór podpisaną nie swoim nazwiskiem? Albo swoje zdjęcie w czyjejś reklamie?

Nigdy nie wiadomo, kiedy może ci się przydać wiedza z zakresu prawa autorskiego. Ale prawo ma to do siebie, że jest napisane językiem, który rzadko kto rozumie. No może z wyjątkiem prawnika, a on też mówi trochę innym językiem, bo przecież dla zwykłego człowieka, co to za różnica między zwłoką, a opóźnieniem? A gdyby tak prawnik i muzyk mówił o prawie autorskim?

Właśnie dlatego powstał charytatywny webinar Prawnik i twórca o prawie autorskim, który odbędzie się 9.09.2020 r. o godzinie 10.

W ramach webinaru zostaną poruszone podstawowe kwestie dotyczące praw autorskich i pokrewnych; od definicji utworu, przez kwestie dotyczące dozwolonego użytku, umów,  prawa do wizerunku, po roszczenia w przypadku ich naruszenia — a wszystko to z naciskiem na praktyczne zastosowanie.

Szkolenie poprowadzi Adam Zieliński, szczeciński raper, który w duecie z Webberem wydał 6 albumów, ale także prawnik praktykujący w jednej ze szczecińskich kancelarii. Na co dzień zajmuje się  prawem własności intelektualnej i współpracuje z agencjami reklamowymi, wydawnictwami, spółkami zajmującymi się informatyką, sporadycznie również twórcami.

Webinar został zorganizowany po to, żeby pomóc mamie Angeli – Hani i cały przychód z wydarzenia zostanie przekazany na jej leczenie – pomagam.pl/mamahania

Więcej informacji o wydarzeniu https://www.facebook.com/events/3218368531577607 a rejestracja tu:https://app.evenea.pl/event/prawnikitworca/