24.03 Wtorek
WCTT

Uwaga! Szkolenie odbędzie się w innym terminie i zostanie przeprowadzone w formie webinarium.

Zapraszamy na szkolenie „OPEN SCIENCE & OPEN ACCESS ze szczególnym uwzględnieniem programu Horyzont 2020″, które odbędzie się 24 marca 2020 we Wrocławiu.

Szkolenie skierowane jest zarówno dla osób biorących udział w projektach badawczych programu Horyzont 2020, jak również dla tych, którzy dopiero zamierzają składać wnioski do programu H2020. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zagadnieniach open access oraz open science, jak również pracowników administracji odpowiedzialnych za tworzenie polityk instytucjonalnych w zakresie otwartej nauki.

Termin: 24 marca 2020 –

Organizator: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Regionalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii,
sala seminaryjna nr 21 (II piętro), ul. Smoluchowskiego 48 we Wrocławiu

Szkoleniowiec:

Jakub Szprot, kierownik Zespołu Otwartej Nauki, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW

Program:

8.30 Rejestracja uczestników
9.00 Otwarty dostęp (zielona i złota droga otwartego dostępu – otwarte repozytoria, otwarte czasopisma, otwarty dostęp gratis i otwarty dostęp libre, przegląd stanu obecnego na świecie i w Polsce, infrastruktura otwartego dostępu, dostępne narzędzia i rozwiązania)
10.00 Otwarte dane badawcze (podstawowe pojęcia, korzyści z udostępniania danych badawczych, podstawowe aspekty prawne, przegląd stanu obecnego na świecie i w Polsce, zarządzanie danymi badawczymi)
10.30 Przerwa
11.00 Otwarte dane badawcze (Data Management Plan, infrastruktura otwartych danych, dostępne narzędzia i rozwiązania)
11.45 Polityki w zakresie otwartej nauki (polityka Komisji Europejskiej, polityka MNiSW,  przykładowe polityki instytucjonalne)
12.30 Konsultacje indywidualne

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu prosimy o rejestrację online na stronie www.rpk.wroc.pl

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają materiały szkoleniowe oraz poczęstunek.

Dodatkowe informacje:

rpk(@)pwr.edu.pl, tel. 71 320 41 96, 71 320 21 89.

Szkolenie finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego