Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr zaprasza firmy z Dolnego Śląska i Województwa opolskiego na bezpłatne szkolenie stacjonarne pt. „Zarządzanie prawami własności przemysłowej w praktyce – jak skutecznie zabezpieczyć swoją przewagę technologiczną oraz chronić markę swojego produktu” celem podniesienia konkurencyjności firmy na rynku krajowym i międzynarodowym”.
Podczas szkolenia zostanie omówiona możliwość uzyskania dofinansowania kosztów urzędowych zgłoszenia znaków towarowych dla małych i średnich firm, w ramach programu SME fund.
Plan i agenta szkolenia:
8:30 – 9:00 | Rejestracja uczestników |
9:00- 10:30 | Część I PATENT A MOŻE WZÓR UŻYTKOWY? Na jakiego typu rozwiązania można uzyskać ochronę i jakie dobrać do tego rodzaje praw własności przemysłowej. O czym trzeba pamiętać, aby nie stracić możliwości uzyskania praw wyłącznych. Jakie kategorie wynalazków wyłączone są spod ochrony. Procedury uzyskiwania ochrony w kraju i za granicą. |
10:30-10:45 | Przerwa kawowa |
10:45-12:15 | Część II ZNAKI TOWAROWE A WZORY PRZEMYSŁOWE Marka firmy, a marka produktu. Kiedy warto zgłosić oznaczenie do ochrony, a kiedy lepiej tego nie robić. W jaki sposób ochronić wygląd produktu. |
12:15-12:30 | Przerwa kawowa |
12:30-14:00 |
Część III Dyskusja i podsumowanie. |
Termin: 21 maja 2024 r.
Godzina: od godz. 09:00 – 14.00.
Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław
bud. B11
Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie do 17 maja 2024 r. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w naszym szkoleniu, prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: marcin.haremza@pwr.edu.pl. W treści zgłoszenia prosimy podać: imię, nazwisko, adres e-mail, nazwę firmy oraz numer NIP firmy.
∗ W ramach jednej firmy możliwy jest udział maksymalnie dwóch osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.
∗ Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.
- Prelegenci:
Katarzyna Paprzycka, rzecznik patentowy
Partner spółki TRILOKA Czarnik Ożóg Kancelaria Patentowa i Adwokacka. Absolwentka biotechnologii Politechniki Wrocławskiej. W swojej ponad 15-letniej praktyce rzecznika patentowego specjalizuje się w ochronie rozwiązań z dziedzin nauk przyrodniczych, w szczególności z chemii, biotechnologii, farmacji oraz mechaniki, jak również w badaniach patentowych.
Od 2005 roku pracuje w zespole rzeczników patentowych jednej z największych uczelni technicznych w Polsce. Konsultantka regionalnego Ośrodek Informacji Patentowej we Wrocławiu. Prelegentka licznych konferencji i seminariów w zakresie własności intelektualnej.
Maciej Czarnik, rzecznik patentowy
Partner i współzałożyciel spółki TRILOKA Czarnik Ożóg Kancelaria Patentowa i Adwokacka. Absolwent biologii i filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Polski i europejski rzecznik patentowy, pełnomocnik przed Jednolitym Sądem Patentowym. Specjalizuje się w ochronie wynalazków z dziedziny nauk life sciences.
W latach 2004-2011 pracował w centrum transferu technologii jednego z największych uniwersytetów w Polsce, a w latach 2010-2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora centrum rozwoju leków, a w latach 2018-2023 pełnił tam funkcję specjalisty ds. praw własności intelektualnej.
Oświadczam, iż wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie i rozpowszechnianie mojego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć i filmów, w trakcie Szkolenia organizowanego przez Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Niniejsza zgoda obejmuje publikację zdjęć na stronach www WCTT PWr oraz na jej profilach społecznościowych w celach informacji i promocji Wydarzania. Powyższa zgoda może zostać w każdej chwili cofnięta poprzez złożenie na piśmie wniosku do WCTT PWr. Wyrażenie niniejszej zgody jest dobrowolne. Cofnięcie zgody nie wpływa na legalność działań podjętych przed cofnięciem zgody. |
Serdecznie zapraszamy do zapisów!