Konkurs „Nagrody Santander Eko dla studentów i doktorantów PWr”

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii zaprasza do udziału w konkursie Eko-PWr pt. „Nagrody Santander Eko dla studentów i doktorantów PWr” skierowanym do studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej. Zadanie stojące przed uczestnikami konkursu polega na stworzeniu koncepcji projektowej innowacyjnej instalacji ekologicznej, wspierającej dążenie PWr do zero-emisyjności, z uwzględnieniem możliwości praktycznego zastosowania zaproponowanego rozwiązania na terenie kampusu.

W rywalizacji mogą wziąć udział zarówno autorzy projektów indywidualnych, jak i prace grup maksymalnie 4-osobowych.

Sumaryczna pula nagród wynosi 6.500 zł.

Rekrutacja konkursowa składa się z dwóch etapów.

W Etapie I w dniach 8.06.2021r – 21.06.2021 r. wszyscy kandydaci chcący wziąć udział w Konkursie powinni zarejestrować się na platformie Santander Scholarschips podając dane personalne oraz przedstawiając nazwę i krótkie streszczenie projektu ekologicznego.

Prace spełniające warunki formalne zostaną zakwalifikowane do Etapu II, w trakcie którego w dniach 23.06.2021 r. – 30.06.2021 r. Kandydaci uzupełnią swoje aplikacje o prezentację rozwiązań oraz opis i argumentację jakości projektu ekologicznego, podkreślając innowacyjność, oryginalność i nowatorstwo pomysłu oraz wskazując możliwość praktycznego zastosowania zaproponowanego rozwiązania na terenie Politechniki Wrocławskiej.

Z nadesłanych prac Komisja Konkursowa wybierze najlepsze, które zostaną zakwalifikowane do prezentacji przed Komisją. Spośród zaprezentowanych rozwiązań zostaną wyłonieni Laureaci I, II i III miejsca.

Wartość nagród:

•  I miejsce – 3.000 zł
  • II miejsce – 2.000 zł
  • III miejsce – 1.500 zł

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami konkursowymi!

Chcesz mieć realny wpływ na życie kampusu? Ochrona środowiska jest sprawą bliską Twojemu sercu? Wykorzystaj swoją pasję w kreatywny sposób i zamień słowa w czyny – stwórz projekt instalacji, która pozwoli Politechnice Wrocławskiej być jeszcze bardziej EKO!

WAŻNE: Przystąpienie do rekrutacji następuje poprzez aplikację za pośrednictwem platformy Santander Scholarships pod adresem https://app.becas-santander.com/pl/program/nagroda-eko-pwr;

Zapraszamy!