Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Horyzont Europa – ABC Wniosku (Klaster Zdrowie)
ABC zdrowia baner 01

ABC zdrowia strona 01

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii w ramach projektu Punkt Kontaktowy Programów Ramowych Unii Europejskiej zaprasza na webinarium „Horyzont Europa – ABC Wniosku (Klaster Zdrowie)”, które odbędzie się 2 czerwca 2021 r. w godzinach 10.00 – 13.45.

 

W programie Horyzont Europa największa część budżetu przypisana została drugiemu filarowi programu oraz zdefiniowanym w nim klastrom. W ramach poszczególnych klastrów wkrótce ogłoszone zostaną konkursy, w których międzynarodowe konsorcja będą składać wnioski do tematów określonych przez Komisję Europejską w Programach Pracy.

Podczas webinarium dowiedzą się Państwo jak właściwie przygotować wniosek na realizację projektu typu badawczo-innowacyjnego (Research and Innovation Actions (RIA)), innowacyjnego (Innovation Actions (IA) oraz wspierającego (Coordination and Support Actions (CSA)). Nasze prelegentki – Joanna Niedziałek, ekspert w zakresie Programów Ramowych UE z Krajowego Punktu Kontaktowego oraz Dr Aleksandra Rutkowska, Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opowiedzą o ważnych zmianach jakie zostały wprowadzone do formularzy aplikacyjnych w programie Horyzont Europa. O tym jak czytać wytyczne zawarte w dokumentacji konkursowej, aby się do nich odpowiednio odnieść we wniosku, a także o tym jak łączyć pomysły licznych konsorcjantów na etapie pisania wniosku, w celu opracowania optymalnej wersji.

Więcej informacji na stronie.

Retransmisja