Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Zmniejszenie śladu węglowego produktów budowlanych
stones 167089 1920 e1613728269848

Firma Si-Tech Sp. z o.o. zacieśnia współpracę z Politechniką Wrocławską w ramach projektu (NCBR-Lider) pn. „Wykorzystanie odpadowej mączki granitowej do produkcji wybranych wyrobów budowlanych”.

Projekt dotyczy wykorzystania odpadów skalnych do produkcji materiałów budowlanych, w tym do wytwarzania posadzek epoksydowych.

Firma Si-Tech będzie testować w warunkach rzeczywistych innowacyjne prototypy posadzek epoksydowych opracowywanych w ramach ww. projektu. Współpraca ma na celu zwiększenie potencjału wdrożeniowego rezultatów badawczych.

Si-Tech Sp. z o.o. od 2009r. jest producentem i dystrybutorem chemii budowlanej na rynek polski i europejski. Spośród oferty firmy wyróżnić można m.in. serię żywic Meteor przeznaczonych do zastosowania w obiektach przemysłowych, garażach, domach prywatnych, a także do gruntowania oraz ochrony podłoża.

Projekt kierowany jest przez dr hab. inż. Łukasza Sadowskiego, prof. uczelni z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Zapraszamy także inne podmioty gospodarcze do współpracy w tematyce wykorzystania odpadów w tym skalnych, do produkcji materiałów budowlanych.

 

Kontakt:

dr inż. Tomasz Marciniszyn,
Wrocławskie Centrum Transferu Technologii
Politechniki Wrocławskiej,

tomasz.marciniszy@pwr.edu.pl
71 320 4195