04.06 Wtorek
Wrocław

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo – Zachodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Klaster 3. – Bezpieczeństwo Cywilne na rzecz Społeczeństwa w programie HE”. Wydarzenie będzie miało charakter stacjonarny i odbędzie się 4 czerwca br. w godz. 10:00 – 12:15.

Horyzontalne Punkty Kontaktowe Polska Południowo – Zachodnia zaprasza pracowników naukowych, doktorantów, personel obsługujący projekty badawcze w szkołach wyższych i jednostkach naukowych oraz przedstawicieli innych instytucji, firm i urzędów uczestniczących w projektach na bezpłatne szkolenie stacjonarne pt. „Klaster 3. – Bezpieczeństwo Cywilne na rzecz Społeczeństwa w programie Horyzont Europa”.
Klaster 3. ma na celu wspieranie realizacji priorytetowych założeń polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa. Wiążą się one między innymi z wyzwaniami i zagrożeniami takimi jak przestępczość, cyberbezpieczeństwo, terroryzm, a także klęski żywiołowe i katastrofy spowodowane przez człowieka.

Plan i agenta szkolenia:

10:00 – 10:10 Otwarcie spotkania/powitanie uczestników.
Katarzyna Czepil – Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Zachodnia
Renata Rycerz – Ekspert, klaster 3, Sekcja Konkurencyjności Przemysłowej, DKPK/NCBR
10:10-10:30 Wprowadzenie do Programu Ramowego Horyzont Europa. Oferta KPK.
Renata Rycerz – DKPK, NCBR
10:30 – 11:15 Klaster 3 – Bezpieczeństwo Cywilne na rzecz Społeczeństwa, założenia klastra, konkurs 2024.
Renata Rycerz – Ekspert, klaster 3, Sekcja Konkurencyjności Przemysłowej, DKPK, NCBR
11:15 – 11:45 Narzędzia wspierania matchmaking’u i nawiązywania współpracy w konkursach Klastra 3.
Mikołaj Pyczak – Ekspert, klaster 3, Sekcja Konkurencyjności Przemysłowej, DKPK, NCBR
11:45 – 12:00 Integracja nauk społecznych i humanistycznych w badaniach i innowacjach w obszarze bezpieczeństwa cywilnego.
12:00 – 12:15 Dyskusja
12:15 Zakończenie spotkania

Termin: 4 czerwca 2024 r.
Godzina: od godz. 10:00 – 12:15.
Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław
bud. B11
Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie poprzez poniższy formularz:

∗ Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji agendy Wydarzenia, w szczególności poprzez zmianę: osób prowadzących, kolejności wystąpień, godzin prelekcji, itp.

• Prelegenci szkolenia: Szkolenie poprowadzą eksperci z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE: Renata Rycerz oraz Mikołaj Pyczak.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!