Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Webinar: Europejski Zielony Ład: co oznacza dla polskiej gospodarki i przedsiębiorstw?

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej ma przyjemność zaprosić na webinar pt. „Europejski Zielony Ład: co oznacza dla polskiej gospodarki i przedsiębiorstw?”, który odbędzie się już 28 czerwca br. o godz. 14:00. Uczestnictwo jest bezpłatne. Nie prowadzimy rejestracji. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Link do wydarzenia będzie dostępny na stronie kongresu.

Webinar jest wydarzeniem towarzyszącym IV edycji Kongresu Firm Rodzinnych „Gotowi na jutro”, który odbędzie się w dniach 2-3 września br. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Więcej o Kongresie dowiesz się na stronie www: kfr.com.pl oraz na profilu Kongresu Firm Rodzinnych na Facebooku.

O czym będzie webinar?

Podczas webinaru prowadzący poruszy takie tematy jak:

  1. Na czym polega „zielona” transformacja gospodarcza w UE i na świecie?
  2. Z jakimi zasadniczymi zmianami technologicznymi musimy się liczyć w nadchodzących latach i dziesięcioleciach?
  3. Rezygnacja z węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego, świat zeroemisyjny, biogospodarka: mrzonki czy realność?
  4. Co zamiast kopalnych źródeł energii?
  5. Kto wygra na transformacji, a kto straci?
  6. Kto za to wszystko zapłaci?
  7. Jak będzie wyglądała gospodarka i rynek pracy po wprowadzeniu Zielonego Ładu?

Prowadzący

Spotkanie poprowadzą Pan Profesor dr hab. inż. Mirosław Miller oraz Krzysztof Brzozowski.

Mirosław Miller jest profesorem chemii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, autor ponad 120 publikacji naukowych, cytowanych ponad 1500 razy. Zajmuje się również badaniami systemów innowacji – jest współredaktorem książki „Innowacje społeczne. Od aktywizacji społecznej do ekosystemu innowacji” (2020). Ekspert Komisji Europejskiej ds. strategii inteligentnej specjalizacji, Bio Based Industries JU oraz Horyzont 2020. Inicjator i współzałożyciel Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii (dawniej: Wrocławskie Centrum Badań EIT+). Współzałożyciel i mentor wielu spółek startup i firm technologicznych, współtwórca Studium Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Krzysztof Brzozowski jest szefem Centrum Technologii Energetycznych w Świdnicy, gdzie w warunkach rzeczywistych testowanych jest kilkanaście technologii OZE oraz systemowe rozwiązania budownictwa efektywnego energetycznie.

Współautor i menedżer kilkudziesięciu projektów transformacji energetycznej w przedsiębiorstwach, podmiotach publicznych oraz w ramach wielkoskalowych programów energetyki prosumenckiej. Uczestnik zespołów i grup roboczych, konsultujących nowe instrumenty finansowane i programy wsparcia, służące wprowadzeniu zasad kształtującej się polityki energetycznej w ramach europejskiego Zielonego Ładu.