Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Kolejny etap współpracy Politechniki Wrocławskiej z firmą Cloos Polska Sp. z o.o.

Wiosną tego roku Politechnika Wrocławska udzieliła licencji przedsiębiorstwu CLOOS Polska na technologię (urządzenie i sposób) hybrydowego rezystancyjno-ultradźwiękowego zgrzewania punktowego materiałów kompozytowych z warstwą nieprzewodzącą. Wraz z umową licencyjną nastąpiło podpisanie umowy o współpracy CLOOS POLSKA Sp. z o.o z Wydziałem Mechanicznym PWr.


Pisaliśmy o tym tutaj. W maju, w ramach licencji współpracy CLOOS Polska przekazał  stanowisko spawalnicze składające się z cobota QINEO ArcBoT i urządzenia QINEO NexT. W dniu dzisiejszym tj. 12.06.2024 r. nastąpiło otwarcie serii specjalistycznych wykładów/seminariów prowadzonych przez specjalistów z CLOOS Polska oraz naukowców Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej Katedry Obróbki Plastycznej, Spawalnictwa i Metrologii, w temacie praktycznych aspektów automatyzacji i robotyzacji, w szczególności spawalnictwa. Integracja nauki i przemysłu, jak ma to miejsce na Politechnice Wrocławskiej, przynosi wzajemne korzyści i wspiera realizację trzeciej misji uczelni, której celem jest odpowiedzialność za rozwój społeczny i ekonomiczny kraju.

Dzięki współpracy z firmą CLOOS Polska, Politechnika Wrocławska może skutecznie wdrażać innowacyjne technologie, co podkreśla jej istotną rolę w stymulowaniu postępu technologicznego i gospodarki.