
Politechnika Wrocławska zaprasza przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw do udziału w szkoleniu „CyberBezpieczne MŚP”, poświęconym praktycznym aspektom ochrony firm przed cyberzagrożeniami. Wydarzenie organizowane przez Zespół ds. Cyberbezpieczeństwa Politechniki Wrocławskiej ma na celu wsparcie przedsiębiorców w budowaniu skutecznej odporności cyfrowej i zwiększaniu bezpieczeństwa organizacji.
Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli sektora MŚP, którzy chcą lepiej rozumieć współczesne zagrożenia cyfrowe oraz nauczyć się skutecznie im przeciwdziałać. Podczas wydarzenia uczestnicy poznają:
- najczęstsze typy cyberataków wymierzone w firmy,
- praktyczne metody zabezpieczania danych i systemów,
- obowiązki wynikające z aktualnych regulacji unijnych,
- dobre praktyki, które można wdrożyć natychmiast w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.
Spotkanie poprowadzą eksperci Politechniki Wrocławskiej specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie i pracy z sektorem MŚP. Uczestnicy otrzymają również wskazówki dotyczące budowania długofalowej odporności organizacji na zagrożenia cyfrowe.
Szczegóły i zapisy dostępne są na stronie organizatora
W inicjatywę aktywnie włącza się także Sieć Enterprise Europe Network działająca przy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, wspierając działania edukacyjne i doradcze związane z projektem „CyberBezpieczne MŚP”. EEN pomaga przedsiębiorcom lepiej przygotować się zarówno do rosnących wymogów regulacyjnych, jak i dynamicznie zmieniającego się krajobrazu zagrożeń cyfrowych.
Udział w szkoleniu to realna szansa na zdobycie praktycznej wiedzy, która pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo cyfrowe firmy i ograniczyć ryzyko kosztownych incydentów.