Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Konferencja Przemysł 4.0 „CYFROWA TRANSFORMACJA W ZRÓWNOWAŻONYM PRZEMYŚLE”, Wrocław 05.10.2023
banner 1

plakat 4.0

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej – będące partnerem poniższego wydarzenia, zapraszają na piątą edycję konferencji poświęconej nowym technologiom Przemysłu 4.0, która odbędzie się                        5 października 2023 roku w Concordia Design Wrocław. Tematem przewodnim spotkania będzie „Cyfrowa Transformacja w Zrównoważonym Przemyśle”.

 

Tegoroczna konferencja skupi się na wyzwaniach i możliwościach, jakie przedsiębiorcy mogą podjąć w obliczu niestabilnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Podczas wydarzenia zostaną omówione bieżące trendy makroekonomiczne, narzędzia i programy wsparcia dla przedsiębiorstw w procesie transformacji cyfrowej. Przedstawione zostaną również przykłady dobrych praktyk oraz działań służących podniesieniu efektywności energetycznej firm. W panelach dyskusyjnych zostaną poruszone kwestie związane z zieloną transformacją przemysłu oraz gromadzeniem, monitorowaniem i zarządzaniem danymi.

Data: 05.10.2023
Godzina: 10.00
Miejsce: Concordia Design Wrocław
Rejestracja: Prosimy o rejestrację za pośrednictwem strony internetowej

  • Udział w konferencji jest nieodpłatny.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i tłumaczona na niemiecki.

Konferencja jest skierowana do różnych firm, w tym tych związanych z produkcją i logistyką, dostawców maszyn i urządzeń, jak również firm informatycznych tworzących oprogramowanie dla przemysłu. Zapraszamy także liderów odpowiedzialnych za transformację cyfrową w swoich przedsiębiorstwach oraz kadrę kierowniczą.

Prelegenci dokładnie omówią wpływ nowoczesnych technologii z obszaru Przemysłu 4.0 na osiąganie celów zrównoważonego rozwoju. Skupią się na roli technologii cyfrowych, takich jak Internet Rzeczy (IoT) i Sztuczna Inteligencja (AI), w kontekście wspierania działań związanych z ochroną środowiska. Eksperci przedstawią także zagadnienia efektywnego zarządzania danymi, optymalizacji procesów biznesowych, logistycznych i produkcyjnych, a także istotność kwestii bezpieczeństwa cybernetycznego, szczególnie w kontekście rozwoju Sztucznej Inteligencji.

Bądź częścią przyszłości przemysłu! To wydarzenie, które nie tylko przewiduje przyszłość przemysłu, ale ją kształtuje. Zapraszamy!