Gender Equality Plan – wsparcie dla przygotowujących dokument

Nowym wymogiem Komisji Europejskiej wobec organizacji aplikujących do programu Horyzont Europa o pozyskanie dofinansowania na realizację projektu jest opracowanie planu działań w zakresie równości płci – Gender Equality Plan. Przygotowanie dokumentu jest obowiązkowe dla jednostek z sektora publicznego. Termin na opracowanie i wdrożenie planu upływa z dniem 31 grudnia 2021 r.

W odpowiedzi na liczne pytania jakie otrzymujemy w tej sprawie od jednostek z naszego regionu, zachęcamy do udziału w webinarium pt. Gender Equality Plans – a new criterion in Horizon Europe, które odbędzie się 1 lipca (czwartek) 2021 r. w godz. 10.00 – 12.30. Spotkanie zostało przygotowane przez Business & Science Poland oraz Krajowy Punkt Kontaktowy a w agendzie znalazły się wystąpienia naukowców zaangażowanych w zagadnienia Równości Płci na polskich oraz zagranicznych uczelniach. Prelegenci zaprezentują dobre praktyki stosowane w Polsce, przedstawione zostaną również dobre praktyki z uczelni europejskich, a w ostatniej części spotkania będzie można zadawać pytania w ramach sesji pytań i odpowiedzi.

Zwracamy uwagę, że webinarium będzie prowadzone w języku angielskim.

Link do rejestracji na stronie wydarzenia.