Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher

Wizyta przedstawicieli WCTT w Turcji – nowe perspektywy współpracy dla polskich przedsiębiorstw

  W dniach 16–20 maja 2025 r. przedstawiciele Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej – Agnieszka Turyńska, kierownik projektu Enterprise Europe Network Polska Zachodnia, oraz Marcin Haremza, konsultant EEN – przebywali z wizytą studyjną w Stambule na zaproszenie Istanbul Chamber of Industry (ICI), największej izby przemysłowej w Turcji.

Nabór wniosków w ramach konkursu Horizon Europe – Widening ERA Fellowships został otwarty

  Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr oraz Horyzontalny Punkt Kontaktowy informują, że 1 lipca 2025 r. Komisja Europejska ogłosiła nabór wniosków do konkursu Widening ERA Fellowships, realizowanego w ramach programu Horyzont Europa.

Czysta woda, trwały beton – innowacja z myślą o przyszłości, opracowana we współpracy trzech jednostek naukowych: Politechnika Wrocławska / Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Politechnika Łódzka oraz Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN.

  W obliczu rosnących problemów związanych z niedoborem wody pitnej oraz koniecznością ograniczenia wpływu branży budowlanej na środowisko, trzy czołowe jednostki naukowe – Politechnika Wrocławska wraz z Wrocławskim Centrum Transferu Technologii, Politechnika Łódzka oraz Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN – realizują interdyscyplinarny projekt badawczy, którego celem jest wykorzystanie wody odzyskanej oraz odpadów mineralnych

Nowa historia sukcesu: DUKE – od lokalnej produkcji do eksportera z misją

  Przedstawiamy kolejną historię sukcesu, która pokazuje, jak efektywna i długofalowa współpraca z Enterprise Europe Network może przyczynić się do realnej zmiany w rozwoju firmy. Rodzinna firma DUKE z Dolnego Śląska to dziś rozpoznawalny producent wysokiej jakości masy makowej, który z powodzeniem działa na rynkach zagranicznych – od Holandii po Rosję.

Nowa strategia UE dla startupów i scaleupów w Horyzoncie Europa

  Komisja Europejska opublikowała dokument pt. „The EU Startup and Scaleup Strategy” (COM(2025) 270 final). Strategia ta przedstawia konkretne działania, które mają na celu stworzenie bardziej przyjaznego, spójnego i przewidywalnego środowiska dla rozwoju startupów i scaleupów w całej Unii Europejskiej. Kluczowym elementem realizacji tych założeń jest ścisłe powiązanie strategii z instrumentami programu Horyzont Europa –

Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym – praktyczne podejście dla MŚP

  Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy we Wrocławiu zaprasza mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa dolnośląskiego na szkolenie online pt.: „Efektywne zarządzanie ryzykiem zawodowym – praktyczne podejście dla MŚP, które odbędzie się już 17 czerwca w formie online.

Bezpłatne szkolenie: Raportowanie ESG w praktyce MŚP w Opolu

    Po sukcesie szkolenia zorganizowanego we Wrocławiu, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, we współpracy z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu, Punktem EUROPE DIRECT Opole oraz Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP na kolejną edycję warsztatów poświęconych raportowaniu ESG, które odbędą się tym razem w Opolu. Szkolenie skierowane jest do przedstawicieli małych

Bezpłatne warsztaty pt. „Ślad węglowy organizacji i produktu. Warsztaty liczenia śladu węglowego”.

  Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, we współpracy z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Opolu, Punktem EUROPE DIRECT Opole oraz Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, zaprasza przedsiębiorców z województwa opolskiego i dolnośląskiego na trzecie spotkanie z cyklu poświęconego tematyce ESG – „Ślad węglowy organizacji i produktu. Warsztaty liczenia śladu węglowego”.

Zatwierdzono program prac „Horyzont Europa” na 2025 rok

  Komisja Europejska zatwierdziła program prac „Horyzont Europa” na 2025 rok oraz zaktualizowaną wersję programu na lata 2023–2025. Dokumenty te określają szczegółowe plany finansowania badań i innowacji oraz wyznaczają strategiczne priorytety Unii Europejskiej na nadchodzący rok.

Wsparcie dla uczestników programu Horyzont Europa w regionie Polska Południowo-Zachodnia

  Jeśli planujesz rozwijać swoją karierę naukową na arenie międzynarodowej i chcesz aktywnie uczestniczyć w programie Horyzont Europa, skontaktuj się z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym (HPK) działającym w ramach Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii.