14.06 Piątek
Wrocław

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr oraz Urząd Dozoru Technicznego Oddział Terenowy we Wrocławiu, zapraszają firmy z Dolnego Śląska i województwa opolskiego, na bezpłatne szkolenie stacjonarne pt. „Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego oraz urządzeń ciśnieniowych”, celem podniesienia konkurencyjności firm na rynku krajowym i międzynarodowym. Podczas szkolenia zostanie omówiony zakres oferowanych usług i możliwości współpracy z firmami, ze strony Urzędu Dozoru Technicznego.

Szkolenie skupi się na przekazywaniu wiedzy na temat bezpiecznej eksploatacji różnych typów urządzeń ciśnieniowych, takich jak kotły, kompresory, zbiorniki ciśnieniowe czy instalacje gazowe. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo obsługiwać te urządzenia, w tym jak zapobiegać przeciążeniom, kontrolować ciśnienie, monitorować parametry pracy oraz jak reagować w przypadku awarii. Istotną częścią spotkania będzie również omówienie procedur bezpieczeństwa związanych z pracą na urządzeniach ciśnieniowych, w tym konieczność przestrzegania norm bezpieczeństwa oraz procedur awaryjnych.

Szkolenie będzie omawiać następujące zagadnienia:

• Urządzenia dźwignicowe (UTB) podlegające dozorowi technicznemu – (wiedza praktyczna – przedstawienie rodzajów urządzeń jakie podlegają dozorowi technicznemu, czy wszystkie urządzenia trzeba zarejestrować w UDT, kiedy urządzenie trzeba zarejestrować w UDT, czy można zmienić przeznaczenie urządzenia, jakie terminy konserwacji obowiązują – z rozporządzenia czy z DTR?, czy wózkiem widłowym można podnosić osoby);
  • Urządzenia ciśnieniowe i bezciśnieniowe podlegające dozorowi technicznemu – (wiedza praktyczna – przedstawienie rodzajów urządzeń jakie podlegają dozorowi technicznemu, czy wszystkie urządzenia trzeba zarejestrować w UDT, czy można zbadać urządzenia „na ruchu”, );
  • Uprawnienia wydawane przez UDT – (wiedza praktyczna – rodzaje uprawnień do obsługi i konserwacji UTB, przedłużanie uprawnień, uprawnienia wewnątrzzakładowe, jak to jest ze spawaczami);
  • Badania laboratoryjne wykonywane przez UDT jako wsparcie potrzeb zakładu – (jakie badania i w jakich obszarach może wykonać UDT, czy badania wykonywane przez UDT są honorowane przez inne jednostki, gdzie są wykonywane).

Agenda:

08:30-09:00 Rejestracja
09:00-10:30 Część 1. szkolenia
10:30-10:45 Przerwa kawowa
10:45-12:15 Część 2. szkolenia
12:15-12:30 Przerwa kawowa
12:30-13:30 Część 3. szkolenia, dyskusje i podsumowanie

Prelegentem spotkania będzie Pan Marek Ćmiel (Urząd Dozoru Technicznego Oddział terenowy we Wrocławiu).
Absolwent Wydziału Mechanicznego – Technologicznego Politechniki Śląskiej. Specjalista UDT w zakresie urządzeń transportu bliskiego: dźwigi, podesty ruchome i dźwigniki, dźwignice, przenośniki, żurawie. Ekspert Jednostki Notyfikowanej UDT-CERT w zakresie dyrektywy maszynowej 2006/42/WE, wielokrotnie brał udział jako ekspert techniczny w procesie certyfikacji systemów zarządzania, ekspert jednostki certyfikującej wyroby. Wykładowca akademii UDT z zakresu eksploatacji urządzeń transportu bliskiego oraz dyrektyw europejskich. Główny Specjalista ds. wsparcia dozoru technicznego. Uczestnik i wykładowca wielu konferencji naukowo technicznych, członek Śląskiej rady ds. Bezpieczeństwa Pracy przy Okręgowym Inspektorze Pracy w Katowicach oraz członek Rady ds. elektromobilności powołanej przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Termin: 14 czerwca 2024 r. (piątek)

Godzina: od godz. 09:00 – 13.30.

Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48A, Wrocław, bud. B11.

Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie do 11.06.2024 r.

Jeśli Państwo są zainteresowani udziałem w szkoleniu, prosimy o przesłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: marcin.haremza@pwr.edu.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie następujących danych: imię, nazwisko, adres e-mail kontaktowy, nazwa firmy oraz numer NIP firmy.

• W ramach jednej firmy, na szkolenie może zgłosić się maksymalnie 2 osoby. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.
  • Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Oświadczam, iż wyrażam zgodę na nieodpłatne wykorzystywanie i rozpowszechnianie mojego wizerunku utrwalonego w postaci zdjęć i filmów, w trakcie Szkolenia organizowanego przez Wrocławskie
Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Niniejsza zgoda obejmuje publikację zdjęć na stronach www WCTT PWr oraz na jej profilach społecznościowych w celach informacji i promocji Wydarzenia. Powyższa zgoda może zostać w każdej chwili cofnięta poprzez złożenie na piśmie wniosku do WCTT PWr. Wyrażenie niniejszej zgody jest dobrowolne. Cofnięcie zgody nie wpływa na legalność działań podjętych przed cofnięciem zgody.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu!