21.06 Piątek
Wrocław

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo – Zachodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Komercjalizacja wyników badań naukowych w programie Horyzont Europa”. Wydarzenie będzie miało charakter stacjonarny i odbędzie się 21 czerwca br. w godz. 10:00 – 12:00.

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo – Zachodnia zaprasza pracowników naukowych, doktorantów oraz personel obsługujący projekty badawcze w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane podstawowe informacje dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, w tym m.in.:

• Cele, rodzaje i sposoby komercjalizacji;
    Etapy komercjalizacji: scouting i wstępna selekcja rezultatów badawczych, analizy potencjału komercyjnego, oferty technologiczne, poszukiwanie nabywców wyników badań, wyceny własności intelektualnej, umowy komercjalizacyjne (sprzedaż, licencja), schematy finansowe;
  • Rola jednostek wspierających komercjalizację, tj. centrów transferu technologii i uczelnianych spółek celowych;
  • Na co zwrócić uwagę podczas planowania projektów badawczych? – zalecenia dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Szkolenie poprowadzą doświadczeni praktycy komercjalizacji z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii. Po szkoleniu będzie możliwość uzyskania indywidualnej porady.

Termin: 21 czerwca 2024 r.
Godzina: od godz. 10:00 – 12:00.
Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48, Wrocław
bud. B11
Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie poprzez poniższy formularz:

∗ Osoby zakwalifikowane do udziału w szkoleniu otrzymają potwierdzenie uczestnictwa drogą mailową.

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji agendy Wydarzenia, w szczególności poprzez zmianę: osób prowadzących, kolejności wystąpień, godzin prelekcji, itp.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!