Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
18.03 Wtorek
08:15
Wrocław
Zarejestruj się

 

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich pracodawców z Dolnego Śląska na Dzień z Państwową Inspekcją Pracy, podczas którego odbędą się dwa szkolenia oraz indywidualne konsultacje z ekspertami PIP, których celem będzie podniesienie konkurencyjności firm na rynku krajowym i międzynarodowym.


Podczas jednego dnia szkoleniowego odbędą się dwa niezależne szkolenia – można wziąć udział w jednym lub obu, zdobywając cenną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania ryzykiem zawodowym oraz dostosowania zakładu do najwyższych standardów.

Program prewencyjny „Prewencja Wypadkowa” realizowany w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Pracy zależy od Ciebie” dedykowany jest dla zakładów zajmujących się przetwórstwem przemysłowym w działach:

  • produkcja artykułów spożywczych;
  • produkcja wyrobów z drewna oraz korka, z wyłączeniem mebli;
  • produkcja wyrobów ze słomy i materiałów używanych do wyplatania;
  • produkcja papieru i wyrobów z papieru;
  • produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych;
  • produkcja wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych;
  • produkcja metali;
  • produkcja metalowych wyrobów gotowych (z wyłączeniem grupy 25.4);
  • produkcja mebli; pozostała produkcja wyrobów (z wyłączeniem grup 32.1 oraz 32.2);
  • naprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeń (z wyłączeniem grup 33.15 i 33.16).
    Preferowane zakłady zatrudniające od 10 do 249 pracowników.

Program „Zdobądź Dyplom PIP” kierujemy do pracodawców zatrudniających do 20 pracowników niezależnie od profilu działalności. 


Termin:

    • 18 marca 2025 r. (2 szkolenia)

Miejsce: oba szkolenia odbywają się we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej
ul. Smoluchowskiego 48 a, bud. B11, 50-372 Wrocław
Rejestracja: do dnia 13.03.2025 do godz. 14:00. W przypadku rejestracji na jedno lub oba szkolenia obowiązuje jeden formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej.

  • W ramach jednej firmy, na szkolenie mogą zgłosić się maksymalnie 2 osoby. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Agenda:

Agenda wydarzenia
18.03.2025

08:15-08:30       Rejestracja
08:30-10:00       Prewencja wypadkowa część I
10:00-10:10       Przerwa
10:10-11:40       Prewencja wypadkowa część II
11:40-11:50       Przerwa
11:50-13:20       Zdobądź Dyplom PIP część I
13:20-13:50       Przerwa
13:50-15:20       Zdobądź Dyplom PIP część II
15:20-15:30       Podsumowanie

Szkolenie nr 1  „Prewencja Wypadkowa” – naucz się minimalizować ryzyko zawodowe.
 

     
08:30 – 11:40

Istotnym elementem programu jest szkolenie, podczas którego omawiane są m.in.: założenia programu, zasady szacowania ryzyka zawodowego, identyfikacja zagrożeń w zakładzie pracy, dokumentowanie wyników oceny, podejmowanie działań na rzecz eliminacji lub ograniczenia ryzyka zawodowego i współdziałanie w tym zakresie z pracownikami, a także prawidłowa analiza, ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz eliminowanie ich powtarzalności. Pracodawcy, którzy przystąpią do programu, oprócz praktycznej wiedzy, otrzymują merytoryczną pomoc inspektorów pracy przy wdrażaniu zarządzania bezpieczeństwem i eliminowaniu nieprawidłowości. Potwierdzeniem właściwie przeprowadzonych działań naprawczych w firmie jest pomyślne przejście kontroli sprawdzającej.

Korzyści:

  • Bezpłatne szkolenie z ekspertami PIP: Nauczysz się oceniać ryzyko zawodowe, identyfikować zagrożenia oraz wdrażać skuteczne działania naprawcze. 
  • Realne wsparcie w poprawie bezpieczeństwa pracy: Zdobędziesz praktyczną wiedzę, którą wdrożysz w swoim zakładzie, podnosząc poziom ochrony i komfortu pracy.
Szkolenie nr 2  „Zdobądź Dyplom PIP” – dowiedz się, jak spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy w swoim przedsiębiorstwie.
 


11:50 – 15:20

Program jest oparty na zasadzie samokontroli, podczas której, pracodawca przy pomocy inspektora pracy jako eksperta oraz korzystając z publikacji Państwowej Inspekcji Pracy, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich wyeliminowania lub ograniczenia. Podczas szkolenia inspektor pracy: przekaże wiedzę, jak korzystać z listy kontrolnej z komentarzem, powiadomi uczestników o czasie przeznaczonym na dostosowanie zakładów pracy, a także przedstawi problematykę uprawnień rodzielskich, zwolnienia od siły wyższej, urlopu opiekuńczego.

Korzyści:

  • Zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu prawa pracy i zasad BHP.
  • Otrzymasz wsparcie w dostosowaniu działalności do obowiązujących przepisów.
  • Nauczysz się tworzyć bezpieczne i zgodne z prawem środowisko pracy.
  • Skorzystasz z bezpłatnych materiałów informacyjnych, w tym Listy kontrolnej z komentarzem „Dostosuj swój zakład do obowiązującego prawa pracy”.
  • Poznasz skuteczne metody identyfikacji zagrożeń i planowania działań naprawczych.

Indywidualne konsultacje prawne dla uczestników w godzinach 09:00-15:30

By uzyskać Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy po szkoleniu firma samodzielnie identyfikuje nieprawidłowości w zakładzie, wyeliminowuje je, a następnie przystępuje do audytu, podczas którego Inspektor pracy ocenia stopień dostosowania zakładu do obowiązujących przepisów. Pozytywny wynik oznacza przyznanie Dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy.


Formularz zgłoszeniowy:

Zainwestuj w rozwój swojej firmy i bezpieczeństwo swojego zespołu!
Zapraszamy do uczestnictwa!