Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
28.05 Środa
10:00
on-line

 

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich pracodawców z Dolnego Śląska na webinarium poświęcone kluczowym aspektom legalnego zatrudnienia w 2025 roku, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań i możliwości dla firm działających zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.


Już 28 maja odbędzie się spotkanie online poświęcone kluczowym zagadnieniom prawnym związanym z zatrudnianiem pracowników, w szczególności w kontekście pracy zdalnej oraz legalizacji pracy cudzoziemców na terenie Polski.

           W pierwszej części spotkania, we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy we Wrocławiu, omówione zostaną najważniejsze aspekty prawne związane z zatrudnianiem pracowników w 2025 roku. Uczestnicy poznają m.in. różnice między umową o pracę a umowami cywilnoprawnymi, zasady pracy zdalnej, ryzyka prawne związane z nieprawidłowym zatrudnieniem oraz procedury legalizacji pracy cudzoziemców – ze szczególnym uwzględnieniem statusu obywateli Ukrainy. 

Podczas webinarium omówimy m.in.:

  • legalne formy zatrudnienia – umowy o pracę a umowy cywilnoprawne,
  • prawa i obowiązki stron stosunku pracy przy pracy zdalnej,
  • ryzyka prawne związane z wykonywaniem pracy na podstawie umowy zlecenia, gdy występują cechy charakterystyczne umowy o pracę,
  • procedury legalizacji pobytu i pracy cudzoziemców,
  • szczególny status obywateli Ukrainy w zakresie pobytu i zatrudnienia w Polsce.

Dla kogo?

Webinarium kierowane jest przede wszystkim do firm, które:

  • zatrudniają pracowników zdalnych,
  • współpracują z zagranicznymi kontrahentami,
  • planują ekspansję na rynki międzynarodowe,
  • zatrudniają lub planują zatrudnić cudzoziemców,
  • nowe obowiązki przedsiębiorców przy zatrudnieniu cudzoziemców obowiązujące od dnia 1 czerwca 2025r. w związku z wejściem w życie nowej ustawy z dnia 20 marca 2025r. o warunkach dopuszczalności powierzenia pracy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Webinar poprowadzi Tadeusz Szczęch– starszy inspektor pracy, główny specjalista w dziedzinie prawa pracy, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie legalności zatrudnienia i regulacji dotyczących rynku pracy.

  10:00-12:00   Zatrudnienie bez ryzyka
  12:00-12:15   Przerwa
  12:15-13:00   Rynek indyjski – szanse i wyzwania dla polskich firm
  13:00-13:15   Podsumowanie

 

           Druga część webinarium poświęcona będzie tematowi „Rynek indyjski – szanse i wyzwania dla polskich firm”. Indie to jedna z najszybciej rozwijających się gospodarek świata, z populacją przekraczającą 1,4 miliarda i rosnącą klasą średnią, ale także kraj pełen wyzwań kulturowych i formalnych. Dynamiczny rozwój sektora technologicznego, infrastrukturalnego i konsumenckiego stwarza realne możliwości dla polskich firm z wielu branż – od przemysłu po nowoczesne usługi. Umiejętne wejście na rynek indyjski może oznaczać długoterminowy wzrost, dywersyfikację eksportu i dostęp do ogromnego, chłonnego rynku.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • Indie – egzotyka czy realna szansa dla polskiego biznesu?
    – potencjał rynku, branże z największym wzrostem, dane i trendy
  • Otoczenie regulacyjne: jak wejść na rynek indyjski oraz jak chronić własność intelektualną w Indiach?
    – formy obecności, podstawowe procedury i instytucje
  • Współpraca z indyjskim partnerem – jak działać bezpiecznie?
    – gdzie i jak weryfikować danego przedsiębiorcę, jakie są formy prawne prowadzenia działalności w Indiach, gdzie i jak szukać informacji?
  • Różnice międzykulturowe – jak komunikować się skutecznie?
    – praktyczne wskazówki dotyczące komunikacji i budowania relacji
  • Podsumowanie i rekomendacje – od czego zacząć?
 

Webinar poprowadzi dr Judyta Latymowicz – indolożka, adwokatka i współzałożycielka polskiej kancelarii prawnej LEGALLY.SMART, w której kieruje praktyką INDIA DESK. Zwyciężczyni konkursu Rising Stars Lawyers – Leaders of tomorrow 2022 oraz laureatka rankingu Forbes Women „25 prawniczek w biznesie” 2023, które mają znaczący wpływ na biznes. Specjalizuje się w prawie dla biznesu – wspiera firmy w ich ekspansji zagranicznej i wejściu na rynek indyjski, jak również doradza polskim oraz zagranicznym w ich bieżącej działalności w Polsce.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, na którym uzyskała stopień magistra oraz doktora (specjalność: Indie i Bangladesz) oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji ze specjalizacją: służba zagraniczna.
Przewodnicząca polskiego oddziału Indian National Association of Legal Professionals (INALP), wyłączna doradczyni w zakresie prawa gospodarczego w Polsce w ramach międzynarodowej organizacji IR Global, przewodnicząca Rady Fundacji Wicci Poland-India, ekspertka India IP SME Helpdesk. Autorka programów wspierających przedsiębiorców planujących lub prowadzących biznes w Azji Południowej. Twórczyni programu i opiekunka studiów podyplomowych: „Menadżer handlu i inwestycji na rynkach azjatyckich”. Mentorka w Klubie Mentorek Sieci Przedsiębiorczych kobiet.


Termin:

  • 28 maja 2025 r.

Miejsce: on-line
Godzina: 10:00-13:15
Rejestracja: Link do spotkania otrzymają Państwo 27.05.2025.
Złoszenia na webinar przyjmowanę są poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy.

  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Formularz zgłoszeniowy:


 

Nie przegap okazji, by poszerzyć swoją wiedzę i zadbać o zgodność działań Twojej firmy z obowiązującymi przepisami.