Zawarto współpracę na rzecz bezpieczeństwa technicznego pomiędzy UDT a WCTT PWr.

Z radością informujemy, że Wrocławskie Centrum Transferu Technologii (WCTT) oraz Urząd Dozoru Technicznego (UDT) w dniu 28 maja 2024 r. nawiązały współpracę w zakresie szkoleń i doradztwa dotyczących bezpieczeństwa technicznego. Dzięki temu porozumieniu będziemy wspólnie realizować działania mające na celu popularyzację bezpieczeństwa technicznego.

W ramach współpracy przewidziane są organizacje konferencji, seminariów, szkoleń oraz spotkań doradczych. Strony będą również wzajemnie prezentować i propagować swoje osiągnięcia. UDT zobowiązał się do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych przez WCTT, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas oficjalnego podpisywania umowy obecni byli:

• Z ramienia Politechniki Wrocławskiej (PWr): Prorektor ds. Współpracy, prof. dr hab. inż. Dariusz Łydżba, Dyrektor WCTT dr Jacek Firlej oraz koordynator współpracy pomiędzy WCTT a UDT – Marcin Haremza, konsultant Sieci EEN.
  • Ze strony UDT: dr inż. Robert Wersta, Kierownik Działu Oceny Zgodności w Oddziale terenowym UDT (pełniący obowiązki Prezesa UDT) we Wrocławiu oraz Elżbieta Kotwica, Główny Specjalista ds. Sprzedaży Usług w Dziale Oceny Zgodności UDT we Wrocławiu.

Ta współpraca jest kolejnym krokiem w kierunku podnoszenia standardów bezpieczeństwa technicznego w naszym kraju.

Współpraca pomiędzy Wrocławskim Centrum Transferu Technologii (WCTT) a Urzędem Dozoru Technicznego (UDT) przyniesie liczne korzyści dla przedsiębiorców oraz pracowników technicznych. Dzięki organizowanym szkoleniom i doradztwu w zakresie bezpieczeństwa technicznego, uczestnicy mogą liczyć na:

• Zwiększenie wiedzy specjalistycznej: Dostęp do najnowszych informacji z zakresu bezpieczeństwa technicznego.
  • Podniesienie kwalifikacji zawodowych: Certyfikaty ukończenia szkoleń mogą pomóc w awansie i poszukiwaniu nowych możliwości zawodowych.
  • Praktyczne umiejętności: Warsztaty umożliwiają bezpośrednie zastosowanie zdobytej wiedzy w pracy.
  • Aktualizacja wiedzy zgodnie z przepisami: Bieżące informacje o najnowszych przepisach i normach.
  • Networking i wymiana doświadczeń: Możliwość nawiązywania kontaktów i współpracy z innymi specjalistami z branży.
  • Wsparcie merytoryczne i doradcze: Pomoc ekspertów UDT w rozwiązywaniu konkretnych problemów technicznych.

Szkolenia organizowane we współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego będą stanowiły cenną inwestycję w rozwój kompetencji pracowników i poprawę bezpieczeństwa technicznego w przedsiębiorstwach. Uczestnicy zyskają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale również pewność, że ich działania są zgodne z najwyższymi standardami branżowymi.

Tym samym, w związku z nowo nawiązaną współpracą zapraszamy na szkolenie stacjonarne pt. „Bezpieczna eksploatacja urządzeń transportu bliskiego oraz urządzeń ciśnieniowych”. To wyjątkowa okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa technicznego pod okiem ekspertów z UDT i WCTT. Nie przegapcie tej szansy na zdobycie cennych informacji i praktycznych wskazówek.

Więcej informacji i zapisy na szkolenie dostępne są na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia!

Serdecznie gratulujemy obu stronom i życzymy owocnej oraz satysfakcjonującej współpracy!