WCTT zaprasza na szkolenia dotyczące działań badawczych w ramach programu Horyzont Europa.

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii zaprasza na szkolenia pt. „Jak skalkulować budżet projektu składanego w ramach programu Horyzont Europa” oraz „Komercjalizacja wyników badań naukowych”.

Sezon urlopowy w pełni, ale nie dla WCTT. Z myślą o Państwa potrzebach już dziś zapraszamy na 2 szkolenia, które zaplanowane są na październik. Szkolenia skierowane są do pracowników naukowych, doktorantów oraz personelu obsługującego projekty badawcze w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

• Jak skalkulować budżet projektu składanego w ramach projektu Horyzont Europa.

Termin: 11 października 2022

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jakie są rodzaje kosztów do uwzględnienia we wniosku projektowym do Programu Horyzont Europa, sposobów uzasadnienia konieczności ich poniesienia w ramach planowanych działań merytorycznych, kalkulacji budżetu, regulacji krajowych i europejskich, dobrych praktyk wynikających z doświadczenia szkoleniowców.

• Komercjalizacja wyników badań naukowych

Termin: 18 października 2022

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane podstawowe informacje dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, w tym m.in.:

• Cele, rodzaje i sposoby komercjalizacji,
  • Etapy komercjalizacji: scouting i wstępna selekcja rezultatów badawczych, analizy potencjału komercyjnego, oferty technologiczne, poszukiwanie nabywców wyników badań, wyceny własności intelektualnej, umowy komercjalizacyjne (sprzedaż, licencja), schematy finansowe,
  • Rola jednostek wspierających komercjalizację, tj. centrów transferu technologii i uczelnianych spółek celowych,
  • Na co zwrócić uwagę podczas planowania projektów badawczych? – zalecenia dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Więcej informacji dotyczących powyższych szkoleń zostanie udostępnionych niebawem.