Szkolenie stacjonarne: Komercjalizacja wyników badań naukowych w programie Horyzont Europa

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Zachodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Komercjalizacja wyników badań naukowych w programie Horyzont Europa”, które odbędzie się 21 czerwca w godz. 10:00 – 12:00. Wydarzenie jest skierowane do pracowników naukowych, doktorantów oraz personelu obsługującego projekty badawcze w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

Podczas szkolenia omówione zostaną:

• Cele, rodzaje i sposoby komercjalizacji wyników badań;
  • Etapy komercjalizacji: scouting, wstępna selekcja, analizy potencjału, oferty technologiczne, poszukiwanie nabywców, wycena własności intelektualnej, umowy komercjalizacyjne, schematy finansowe;
  • Rola centrów transferu technologii i uczelnianych spółek celowych;
  • Zalecenia dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Możliwość rejestracji na stronie.

Szkolenie poprowadzą praktycy z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii. Po szkoleniu będzie możliwość uzyskania indywidualnej porady.