29.10 Wtorek
Zarejestruj się

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii we Wrocławiu wraz z Horyzontalnym Punktem Kontaktowym Polska Południowo – Zachodnia zapraszają pracowników naukowych, doktorantów, personel obsługujący projekty badawcze w szkołach wyższych i jednostkach naukowych oraz przedstawicieli innych instytucji, firm i urzędów uczestniczących w projektach programu ramowego Horyzont Europa na bezpłatne szkolenie pt. „Własność intelektualna w działalności naukowo-badawczej – podstawowe zagadnienia”.

Szkolenie poprowadzą rzecznicy patentowi z kancelarii Triloka oraz ekspert w dziedzinie komercjalizacji wyników badań naukowych.

Termin: 29 października 2024 r.
Godzina: 10:00 – 14:00.
Miejsce szkolenia: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48A, Wrocław, bud. B11, sala 12.

Agenda:

09.30-10.00 Rejestracja uczestników
10.00-11.30        I BLOK TEMATYCZNY

1. Rodzaje własności intelektualnej – przedmioty i prawa własności przemysłowej: patenty, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, prawa własności intelektualnej – prawo autorskie, zakres terytorialny i czas trwania.
  2. Sposoby ochrony własności intelektualnej, PWP, poufność – know-how, tajemnica przedsiębiorstwa, umowy o poufności.
  3. Procedury i systemy ochrony wynalazków – zgłoszenie patentowe międzynarodowe PCT, patent europejski EPO, patent jednolity – czas, proces, stan techniki.
11.30-12.00 Przerwa
12.00-13.30        II BLOK TEMATYCZNY

1. Znaczenie ochrony w komercjalizacji, realizacji projektów, stan techniki do projektów.
  2. Właściciel własności intelektualnej, a Twórcy rozwiązania (pracownik, zleceniobiorca, student, doktorant).
  3. Koszty procedur i możliwe dofinansowanie – zniżki przed EPO oraz program SME fund.
13.30-14.00 Sesja pytań i odpowiedzi

Zgłoszenie na szkolenie: Prosimy o zgłaszanie się na szkolenie do 25.10.2024 r. poprzez poniższy formularz.

• Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
  • Po ukończeniu kursu każdy uczestnik będzie miał możliwość otrzymania certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.

Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany numeru sali, modyfikacji agendy Wydarzenia, w szczególności poprzez zmianę: osób prowadzących, kolejności wystąpień, godzin prelekcji, itp.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!