Szkolenie stacjonarne pt. „Własność intelektualna w działalności naukowo-badawczej. Podstawowe zagadnienia”.

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii oraz Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Zachodnia zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. „Własność intelektualna w działalności naukowo-badawczej – podstawowe zagadnienia”, skierowane do pracowników naukowych, doktorantów, personelu obsługującego projekty badawcze oraz przedstawicieli instytucji, firm i urzędów uczestniczących w projektach programu Horyzont Europa.

Szkolenie będzie dotyczyć kluczowych zagadnień związanych z własnością intelektualną, w tym praw własności przemysłowej, takich jak patenty, wzory użytkowe, wzory przemysłowe i znaki towarowe, a także prawa autorskiego. Omówione zostaną sposoby ochrony, takie jak zgłoszenia do Urzędu Patentowego, poufność (know-how, tajemnica przedsiębiorstwa) oraz umowy o poufności.

W programie znajdą się również procedury międzynarodowej ochrony wynalazków (PCT, EPO, patent jednolity) oraz znaczenie ochrony w procesie komercjalizacji i realizacji projektów badawczych. Poruszone będą także kwestie własności rozwiązań i kosztów ochrony z możliwością dofinansowania.

Zapraszamy do udziału!