Nowy nabór wniosków ERC Consolidator Grant 2025 oraz szkolenie „Jak aplikować o ERC Consolidator Grant?” organizowane przez KPK

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii informuje, że Europejska Rada ds. Badań Naukowych (ERC) otworzyła nabór wniosków w ramach konkursu ERC Consolidator Grant 2025. Konkurs ten skierowany jest do naukowców, którzy są od 7 do 12 lat po uzyskaniu stopnia doktora. ERC Consolidator Grant stanowi doskonałą okazję do uzyskania wsparcia na realizację nowatorskich projektów badawczych, zapewniając maksymalną kwotę dofinansowania na poziomie 2 mln euro, a w określonych przypadkach nawet do 3 mln euro.

♦ Informacje o konkursie:

• Termin składania wniosków: do 14 stycznia 2025 r., godz. 17:00 (CET).
    O grant mogą ubiegać się naukowcy, którzy obronili swój doktorat w okresie od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2017 r. (włącznie).
  • Projekty mogą trwać do 5 lat.
  • Więcej informacji oraz pełna lista konkursów znajduje się na stronie ERC Consolidator Grant 2025.
  • Szczegóły na stronie www.kpk.gov.pl

♦ Szkolenie: Jak aplikować o ERC Consolidator Grant?

Dla osób zainteresowanych udziałem w konkursie, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE organizuje szkolenie online pt. „Jak aplikować o ERC Consolidator Grant?”, które odbędzie się 14 października 2024 r. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie przygotować wniosek oraz jakie wymagania formalne muszą spełniać kandydaci.

Zapraszamy również do zapoznania się z najnowszym Biennial Monitoring Report (BMR), który analizuje wkład partnerstw europejskich w realizację celów UE w ramach programu Horyzont Europa. Szczegóły dostępne są na stronie: KE opublikowała dwuletnie sprawozdanie nt. partnerstw w Horyzoncie Europa.

Zapraszamy do udziału!