Wrocławskie Centrum Transferu Technologii we współpracy z Okręgowym Inspektoratem Pracy we Wrocławiu serdecznie zaprasza wszystkich pracodawców z Dolnego Śląska na Dzień z Państwową Inspekcją Pracy, podczas którego odbędą się dwa szkolenia oraz indywidualne konsultacje z ekspertami PIP, których celem będzie podniesienie konkurencyjności firm na rynku krajowym i międzynarodowym.
Podczas jednego dnia szkoleniowego odbędą się dwa niezależne szkolenia – można wziąć udział w jednym lub obu, zdobywając cenną wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania ryzykiem zawodowym oraz dostosowania zakładu do najwyższych standardów.
Program prewencyjny „Prewencja Wypadkowa” realizowany w ramach kampanii „Bezpieczeństwo Pracy zależy od Ciebie” dedykowany jest dla zakładów zajmujących się przetwórstwem przemysłowym w działach:
produkcja artykułów spożywczych;
produkcja wyrobów z drewna oraz korka, z wyłączeniem mebli;
produkcja wyrobów ze słomy i materiałów używanych do wyplatania;
produkcja papieru i wyrobów z papieru;
produkcja wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych;
produkcja wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych;
produkcja metali;
produkcja metalowych wyrobów gotowych (z wyłączeniem grupy 25.4);
produkcja mebli; pozostała produkcja wyrobów (z wyłączeniem grup 32.1 oraz 32.2);
naprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeń (z wyłączeniem grup 33.15 i 33.16). Preferowane zakłady zatrudniające od 10 do 249 pracowników.
Program „Zdobądź Dyplom PIP” kierujemy do pracodawców zatrudniających do 20 pracowników niezależnie od profilu działalności.
Termin:
18 marca 2025 r. (2 szkolenia)
Miejsce: oba szkolenia odbywają się we Wrocławskim Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej ul. Smoluchowskiego 48 a, bud. B11, 50-372 Wrocław Rejestracja: do dnia 13.03.2025 do godz. 14:00. W przypadku rejestracji na jedno lub oba szkolenia obowiązuje jeden formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej.
W ramach jednej firmy, na szkolenie mogą zgłosić się maksymalnie 2 osoby. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Agenda:
Agenda wydarzenia 18.03.2025
08:15-08:30 Rejestracja 08:30-10:00 Prewencja wypadkowa część I 10:00-10:10 Przerwa 10:10-11:40 Prewencja wypadkowa część II 11:40-11:50 Przerwa 11:50-13:20 Zdobądź Dyplom PIP część I 13:20-13:50 Przerwa 13:50-15:20 Zdobądź Dyplom PIP część II 15:20-15:30 Podsumowanie
Szkolenie nr 1
„Prewencja Wypadkowa” – naucz się minimalizować ryzyko zawodowe.
08:30 – 11:40
Istotnym elementem programu jest szkolenie, podczas którego omawiane są m.in.: założenia programu, zasady szacowania ryzyka zawodowego, identyfikacja zagrożeń w zakładzie pracy, dokumentowanie wyników oceny, podejmowanie działań na rzecz eliminacji lub ograniczenia ryzyka zawodowego i współdziałanie w tym zakresie z pracownikami, a także prawidłowa analiza, ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz eliminowanie ich powtarzalności. Pracodawcy, którzy przystąpią do programu, oprócz praktycznej wiedzy, otrzymują merytoryczną pomoc inspektorów pracy przy wdrażaniu zarządzania bezpieczeństwem i eliminowaniu nieprawidłowości. Potwierdzeniem właściwie przeprowadzonych działań naprawczych w firmie jest pomyślne przejście kontroli sprawdzającej.
Korzyści:
Bezpłatne szkolenie z ekspertami PIP: Nauczysz się oceniać ryzyko zawodowe, identyfikować zagrożenia oraz wdrażać skuteczne działania naprawcze.
Realne wsparcie w poprawie bezpieczeństwa pracy: Zdobędziesz praktyczną wiedzę, którą wdrożysz w swoim zakładzie, podnosząc poziom ochrony i komfortu pracy.
Szkolenie nr 2
„Zdobądź Dyplom PIP” – dowiedz się, jak spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa i higieny pracy w swoim przedsiębiorstwie.
11:50 – 15:20
Program jest oparty na zasadzie samokontroli, podczas której, pracodawca przy pomocy inspektora pracy jako eksperta oraz korzystając z publikacji Państwowej Inspekcji Pracy, identyfikuje występujące w zakładzie problemy i nieprawidłowości, ocenia ich skalę oraz określa sposoby i terminy ich wyeliminowania lub ograniczenia. Podczas szkolenia inspektor pracy: przekaże wiedzę, jak korzystać z listy kontrolnej z komentarzem, powiadomi uczestników o czasie przeznaczonym na dostosowanie zakładów pracy, a także przedstawi problematykę uprawnień rodzielskich, zwolnienia od siły wyższej, urlopu opiekuńczego.
Korzyści:
Zdobędziesz praktyczną wiedzę z zakresu prawa pracy i zasad BHP.
Otrzymasz wsparcie w dostosowaniu działalności do obowiązujących przepisów.
Nauczysz się tworzyć bezpieczne i zgodne z prawem środowisko pracy.
Skorzystasz z bezpłatnych materiałów informacyjnych, w tym Listy kontrolnej z komentarzem „Dostosuj swój zakład do obowiązującego prawa pracy”.
Poznasz skuteczne metody identyfikacji zagrożeń i planowania działań naprawczych.
Indywidualne konsultacje prawne dla uczestników w godzinach 09:00-15:30
By uzyskać Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy po szkoleniu firma samodzielnie identyfikuje nieprawidłowości w zakładzie, wyeliminowuje je, a następnie przystępuje do audytu, podczas którego Inspektor pracy ocenia stopień dostosowania zakładu do obowiązujących przepisów. Pozytywny wynik oznacza przyznanie Dyplomu Państwowej Inspekcji Pracy.
Zainwestuj w rozwój swojej firmy i bezpieczeństwo swojego zespołu! Zapraszamy do uczestnictwa!
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. This website uses cookies to provide you with the highest level of service. Your continued use of the site means that you agree to their use.ZgodaPolityka prywatności