Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
Zgrzewanie Hybrydowe MPC: Politechnika Wrocławska i CLOOS wprowadzają Innowacje w Przemysł

Zapraszamy do lektury artykułu, który przedstawia nowatorską technologię zgrzewania hybrydowego materiałów kompozytowych typu Metal Polymer Composite (MPC), opracowaną we współpracy z Politechniką Wrocławską.


 

Informujemy o wdrożeniu nowej technologii zgrzewania hybrydowego materiałów kompozytowych typu Metal Polymer Composite (MPC), opracowanej we współpracy z Politechniką Wrocławską. Ta innowacyjna metoda łączy elementy metalowe i polimerowe, otwierając nowe możliwości w zakresie produkcji i naprawy zaawansowanych komponentów przemysłowych.

Artykuł pt. „Zgrzewanie hybrydowe – innowacyjna technika łączenia materiałów MPC i jej komercjalizacja” jest dostępny w serwisie Polskiej Izby Motoryzacji. 

Technologia zgrzewania hybrydowego MPC została opracowana przez specjalistów z Wydziału Obróbki Plastycznej, Spawalnictwa i Metrologii Politechniki Wrocławskiej oraz Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Jej kluczową zaletą jest możliwość tworzenia niezwykle trwałych, a jednocześnie elastycznych połączeń między materiałami o odmiennych właściwościach, takimi jak metale i polimery.

Dzięki tej nowej metodzie możliwe jest:

  • Łączenie metali o różnych właściwościach z polimerami, co daje szerokie pole do projektowania komponentów o złożonych geometriach i specyfikacjach.
  • Tworzenie wytrzymałych i elastycznych połączeń, co jest kluczowe w wielu zastosowaniach przemysłowych, zwłaszcza tam, gdzie liczy się odporność na warunki zewnętrzne oraz długowieczność komponentów.

Firma CLOOS Polska Sp. z o.o., lider w dziedzinie automatyzacji procesów spawalniczych, aktywnie wdraża tę technologię w swoich rozwiązaniach przemysłowych. Wykorzystanie zgrzewania hybrydowego pozwala na optymalizację procesów produkcyjnych, co znacząco podnosi efektywność operacyjną oraz konkurencyjność na wymagającym rynku przemysłowym.

Komercjalizacja tej innowacyjnej technologii stanowi przełom w branży spawalniczej, przynosząc korzyści zarówno w produkcji, jak i naprawie nowoczesnych komponentów wykorzystywanych w wielu sektorach przemysłu. Wprowadzenie jej na rynek to efekt długotrwałych badań i ścisłej współpracy zespołów naukowych i przemysłowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania więcej informacji na temat wdrażania tej technologii oraz jej korzyści w Państwa firmie.

Osoba do kontaktu:
dr inż. Tomasz Marciniszyn
tel. 71 320 4195
e-mai: tomasz.marciniszyn@pwr.edu.pl