Współpraca Politechniki Wrocławskiej z Firmą Gisonline Sp. z o.o. w obszarze ulepszenia metod inwentaryzacji i monitoringu sieci trakcyjnej.
We wrześniu 2022 r. Politechnika Wrocławska zawarła umowę badawczą z Firmą Gisonline Sp. z o.o. Jej przedmiotem jest wykonanie prac badawczo-rozwojowych w ramach projektu Firmy pt. „Rozwój firmy GISonLine przez opracowanie i wdrożenie innowacyjnej usługi inwentaryzacji i monitoringu sieci trakcyjnej.”
Celem prac jest opracowanie metod zmierzających do podniesienia wydajności i dokładności metody inwentaryzacji i monitoringu sieci trakcyjnej realizowanych z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji – przetwarzania, analizy i rozpoznawania obrazu, w tym analizy danych pozyskanych z bezzałogowych statków powietrznych i/lub kamer mobilnych.
Zakontraktowane prace badawczo-rozwojowe wykona Zespół Naukowy z Katedry Technologii Laserowych, Automatyzacji i Organizacji Produkcji Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.
Proces opracowania i zawierania umowy badawczej został skoordynowany przez zespół Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.