Go to main content
Home page
Home page contrast-switcher
20 lecie Regionalnego Punktu Kontaktowego

jak odniesc sukces w programach badawczych 01

W dniu 28 listopada 2019 roku,  z okazji 20-lecia Regionalnego Punktu Kontaktowego Programów Ramowych Unii Europejskiej, obyło się, w naszym Centrum, seminarium „Jak odnieść sukces w międzynarodowych programach badawczych”. W trakcie spotkania pokazano jak ważne są międzynarodowe projekty badawcze oraz omówiono zarys nowej perspektywy projektu Horyzont Europa.

Jako pierwszy wystąpił profesor Jan Koch, założyciel Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii, który opowiedział o początkach Regionalnego Punktu Kontaktowego(RPK).

Następnie, Elżbieta Olejnik, nasza koleżanka i wieloletni pracownik RPK, przedstawiła nowy system oceny parametrycznej jednostek naukowych w kontekście programów ramowych UE.

Prorektor ds. Nauki i Współpracy z zagranicą Uniwersytetu Przyrodniczego, profesor Jarosław Bosy, ekspert oceniający w programie H2020, poruszył z kolei temat rozwoju uczelni na tle międzynarodowych grantów programu Horyzont 2020. Nasz gość z Komisji Europejskiej, pani Małgorzata Misiewicz, przedstawiła nową perspektywę finansowania badań, po roku 2020, program Horyzont Europa. Jak mówić o nauce żeby nas rozumiano oraz jak utrzymywać dobre relacje z dziennikarzami opowiedział dziennikarz radiowy, korespondent naukowy Polskiego Radia, Rafał Motriuk.

Na koniec, nasza koleżanka i wieloletni pracownik RPK, Katarzyna Banyś podsumowała efekty pracy Regionalnego Punktu Kontaktowego – co udało nam się osiągnąć w ciągu 20 lat działalności.

Mówienie o nauce w sposób zrozumiały dla wszystkich nie jest łatwe ale liczymy, że nasze seminarium przyczyniło się do pogłębienia świadomości jak tego dokonać oraz utwierdziło uczestników w przekonaniu jak ważne są międzynarodowe projekty badawcze.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie.