Szkolenie pt. „Prawa własności intelektualnej w projektach badawczych”. Zapraszamy!

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr zaprasza na szkolenie stacjonarne pt. „Prawa własności intelektualnej w projektach badawczy”.

Zapraszamy na szkolenie pt. „Prawa własności intelektualnej w projektach badawczych”, które odbędzie się 27 kwietnia 2022, w godzinach 09.00-14.00.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych ochroną praw własności intelektualnej, zwłaszcza osób zamierzających złożyć wniosek projektowy do programów badawczych, np. Horyzont Europa.

Termin: 27 kwietnia 2022

Czas trwania szkolenia: 09:00-14:00

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr, Horyzontalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, ul. Smoluchowskiego 48, sala 21

Zgłoszenie na szkolenie: prosimy o wypełnienie formularza na końcu strony.

Liczba miejsc ograniczona, o wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Program:

• 8.30 – 9.00 Rejestracja
  • 9.00 – 9.10 Powitanie
  • 9.10 – 11.00 Pojęcie własności intelektualnej, prawo autorskie a prawo własności przemysłowej. Pojęcie utworu, wynalazek i wzór użytkowy. Uzyskiwanie ochrony – podmiot uprawniony.
  • 11.00 – 11.15 Przerwa
  • 11.15 – 13.00 Transfer praw majątkowych, własność intelektualna elementem projektu.
  • 13.00 – 13.20 Przerwa
  • 13.20 – 14.00 Background.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, bo finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach działalności Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Zachodnia.

Szkolenie poprowadzi Łukasz Wściubiak, rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej, prawnik.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu!