14.03 Wtorek
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza firmy z Dolnego Śląska, na bezpłatne webinarium pt. „Zmiany w podatku VAT w obrocie zagranicznym w 2023 roku”, celem podniesienia konkurencyjności firm na rynku międzynarodowym.

Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom, którzy chcą rozwinąć sprzedaż na rynkach zagranicznych i zdobyć wiedzę na temat znowelizowanych zasad rozliczenia świadczenia usług transgranicznych na gruncie podatku od towarów i usług.

Termin: 14 marca 2023

Czas trwania szkolenia: 09:00-14:00

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

Miejsce: online

Zgłoszenie na szkolenie: Zapraszamy do rejestracji na webinarium poprzez link: https://tiny.pl/wkwk4

Zaproszenie do spotkanie otrzymają Państwo 13.03.2023. (Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń).

Podczas szkolenia omówione zostaną dodatkowe obowiązki ewidencyjne ciążące na podatnikach rozliczających usługi w handlu zagranicznym. Dzięki przedstawieniu licznych przykładów sposobu poprawnego rozliczenia usług, uczestnik szkolenia uzyska informacje niezbędne do samodzielnego określania obszarów ryzyka podatkowego związanego z rozliczaniem usług na gruncie podatku VAT.

W trakcie spotkania ekspert przedstawi m.in.:

• Odliczanie VAT do WNT,
  • Kursy walut przy przeliczaniu korekt,
  • Ujęcie WDT w razie braku dokumentów,
  • Proporcja VAT i zmiany SLIM VAT 3,
  • Płatności MPP,
  • Grupy VAT – implementacja unijnej Dyrektywy VAT
  • KSeF i e-Faktury.

Ekspert prowadzący szkolenie:

Hubert Grzyb – doradca podatkowy, adwokat. Założyciel kancelarii HGtax specjalizującej się w prawie podatkowym. Ekspert w zakresie podatku od towarów i usług (VAT). Doradzał w skomplikowanych projektach dotyczących podatku VAT na rzecz polskich oraz zagranicznych firm. Doświadczony wykładowca, głównie w tematyce podatku od towarów i usług. Przeprowadził ok. 500 szkoleń, w tym m. in. dla pracowników organów podatkowych, doradców podatkowych oraz biegłych rewidentów. Autor publikacji z zakresu podatku VAT oraz podatków dochodowych.

Zapraszamy do uczestnictwa!