14.06 Wtorek
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii zaprasza na szkolenie pt. „Komercjalizacja wyników badań naukowych”, które odbędzie się 14 czerwca 2022, w godzinach 10.00-12.00.

Szkolenie skierowane jest do pracowników naukowych, doktorantów oraz personelu obsługującego projekty badawcze w szkołach wyższych i innych jednostkach naukowych.

Podczas szkolenia zostaną zaprezentowane podstawowe informacje dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, w tym m.in.:

• Cele, rodzaje i sposoby komercjalizacji,
  • Etapy komercjalizacji: scouting i wstępna selekcja rezultatów badawczych, analizy potencjału komercyjnego, oferty technologiczne, poszukiwanie nabywców wyników badań, wyceny własności intelektualnej, umowy komercjalizacyjne (sprzedaż, licencja), schematy finansowe,
  • Rola jednostek wspierających komercjalizację, tj. centrów transferu technologii i uczelnianych spółek celowych,
  • Na co zwrócić uwagę podczas planowania projektów badawczych? – zalecenia dla osób przygotowujących wnioski projektowe.

Szkolenie poprowadzą doświadczeni praktycy komercjalizacji z Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii. Po szkoleniu będzie możliwość uzyskania indywidualnej porady.

Termin: 14 czerwca 2022

Czas trwania szkolenia: 10:00-12:o0

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii PWr, Horyzontalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: szkolenie online

Zgłoszenie na szkolenie >> ClickMeeting

Liczba uczestników na platformie Clickmeeting jest ograniczona. Jeżeli pula dostępnych miejsc zostanie wyczerpana, zapraszamy na równoległą retransmisję na Youtube (youtu.be/O8GrWmoAFkA)

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, bo finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach działalności Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Zachodnia.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!