14.09 Wtorek
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii w ramach projektu Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych Unii Europejskiej zaprasza na webinarium „Program Badań i Innowacji Horyzont Europa – Możliwości dla jednostek naukowych i przedsiębiorców”, które odbędzie się 14 września 2021 r. w godzinach 10.00 – 12:00.

Program Horyzont Europa to już 9. odsłona europejskiego programu ramowego w zakresie badań i innowacji, przewidziana na lata 2021–2027, z rekordowym budżetem 95,5 mld euro. Program oferuje możliwości pozyskania finansowania na projekty realizowane przez indywidualnych naukowców, jak i międzynarodowe konsorcja złożone z instytucji publicznych, w tym uczelni oraz firm prywatnych. Informacje o otwartych konkursach są publikowane na portalu Komisji Europejskiej Funding & Tenders Opportunities.

Podczas webinarium zapoznają się Państwo ze strukturą programu ramowego Horyzont Europa oraz wymiernymi korzyściami wynikającymi z pozyskania projektów finansowanych przez program. Dowiedzą się Państwo również o najważniejszych wymaganiach jakie trzeba spełnić, aby przystąpić do Programu, o tym co oznaczają skrótowce ERC, EIC, czy EIT i jak wyszukać konkurs dopasowany do Państwa kompetencji oraz jak czytać informacje zawarte w zaproszeniu do składania wniosków. O tym wszystkim, a także o możliwościach współpracy z Komisją Europejską w roli recenzenta wniosków opowie nasza prelegentka – Joanna Niedziałek, ekspert w zakresie Programów Ramowych UE z Krajowego Punktu Kontaktowego.

Termin: 14 września 2021

Czas trwania szkolenia: 10:00 – 12:00

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, Regionalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: Szkolenie online, przed własnym komputerem w możliwie najbardziej komfortowych warunkach

Zgłoszenie na szkolenie: Aby wziąć udział w wydarzeniu, proszę kliknąć w link

Program webinarium:

1. 10:00 – 10:15: rejestracja uczestników oraz kilka słów o wsparciu dla wnioskodawców oferowanym przez Regionalny Punkt Kontaktowy – Aneta Krzymowska, RPK Wrocław
  2. 10:15 – 11:30: o strukturze i możliwościach jakie program Horyzont Europa oferuje jednostkom naukowym oraz przedsiębiorcom, z uwzględnieniem nowych mechanizmów takich jak Misje oraz szerszego wachlarza możliwości dla przedsiębiorców – Joanna Niedziałek, ekspert Krajowego Punktu Kontaktowego
  3. 11:30 – 12:00: Sesja pytań i odpowiedzi

Ekspert prowadzący szkolenie:

Joanna Niedziałek od 2008 roku jest ekspertem Krajowego Punktu Kontaktowego w Polsce, prowadzi  konsultacje przygotowujące potencjalnych beneficjentów Programów Ramowych do przygotowania i złożenia wniosków, specjalizuje się w warsztatach i szkoleniach dotyczących przygotowania wniosku w projektach badawczo innowacyjnych, innowacyjnych oraz wspierających w Programach Ramowych (w tym praktyczne doświadczenia w realizacji projektów – 3 projekty w 7. Programie Ramowym (2007-2013)).

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które planują złożyć wniosek do programu Horyzont Europa oraz tych, którzy chcieliby ocenić czy program jest odpowiedni dla pomysłów, jakie chcieliby wdrożyć – pracowników naukowych, osoby z zespołów wsparcia projektów, a także pracowników sektora prywatnego, zaangażowanych w realizację projektów.

Więcej informacji:

Aneta Krzymowska