03.06 Środa
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej zaprasza na bezpłatne szkolenie online pt. „Prawa własności intelektualnej w projektach badawczych”, które odbędzie się 3 czerwca 2020r.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich zainteresowanych ochroną praw własności intelektualnej, zwłaszcza osób zamierzających złożyć wniosek projektowy do programu Horyzont 2020.

Termin: 3 czerwca 2020 r. w godz. 9.00 – ok. 13.00

Organizator: Politechnika Wrocławska, Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Regionalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: Szkolenie online, przed własnym komputerem w możliwie najbardziej komfortowych warunkach

Prowadzący szkolenie: Łukasz Wściubiak – rzecznik patentowy Politechniki Krakowskiej, prawnik.

Program:

• 9.00 – 11.00  Własność intelektualna w działalności naukowo-badawczej: zasady ogólne. Ochrona utworów: prawa autorskie majątkowe i osobiste. Twórczość techniczna: wynalazki i wzory użytkowe.
  • 11.00 – 11.15  Przerwa
  • 11.15 – 13.00  Dobra „handlowe”: wzornictwo przemysłowe, ochrona znaków towarowych. Obrót własnością intelektualną: licencjonowanie i sprzedaż praw. Własność intelektualna w programie Horyzont 2020 – Umowa Grantowa oraz Umowa Konsorcjum.

Zgłoszenie na szkolenie: jeżeli jesteście Państwo zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu prosimy wypełnić formularz dostępny po kliknięciu na poniższy klawisz.

Dla osób, które się zgłoszą zostanie przygotowany zdalny dostęp do odbycia szkolenia, a wszystkie informacje zostaną wysłane na podanego przez Państwa e-maila.

Serdecznie zapraszamy!

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje:

rpk(@)pwr.edu.pl, tel. 71 320 41 96, 71 320 21 89.

Szkolenie finansowane ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego