14.04 Środa
on-line

Wrocławskie Centrum Transferu Technologii w ramach projektu Punkt Kontaktowy Programów Ramowych Unii Europejskiej oraz Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu zapraszają do wzięcia udziału w webinarium „Jak aplikować i realizować indywidualne granty MSCA PF”, które odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. w godzinach 10.00 – 12.30

Granty MSCA czyli takie, którym patronuje nasza wybitna noblistka Maria Skłodowska- Curie od lat cieszą się popularnością wśród naukowców z całego świata z uwagi na swój badawczo – szkoleniowy charakter oraz finansowanie wyjazdów do najlepszych europejskich uczelni i ośrodków badawczych.

Podczas webinarium skupimy się na jednym typie grantów MSCA – grantach indywidualnych. W roku 2021 granty te otrzymały nową nazwę – MSCA PF – czyli Postdoctoral Fellowships, gdyż wymogiem ubiegania się o nie jest posiadanie doktoratu. Co zrobić żeby dobrze przygotować wniosek, jak wywiązać się z roli opiekuna projektu i dlaczego w ogóle warto się o te granty ubiegać?  O tym właśnie opowiedzą nasze prelegentki – Pani dr inż. Joanna Bauer z Politechniki Wrocławskiej oraz Pani Elżbieta Olejnik, Dyrektor Centrum Zarządzania Projektami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Termin: 14.04.2021 (środa)

Czas trwania szkolenia: 10.00 – 12.30.

Organizator: Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej, Regionalny Punkt Kontaktowy

Miejsce: Szkolenie online, przed własnym komputerem w możliwie najbardziej komfortowych warunkach

Ze względu na duże zainteresowaniem webinarium, zapraszamy także na retransmisję na Youtube https://youtu.be/wPIe8Y0cTOw

Ekspert prowadzący szkolenie:

Dr inż. Joanna Bauer ma ponad 18-letnie doświadczenie w realizacji multidyscyplinarnych projektów z zakresu medycyny predykcyjnej, prewencyjnej i spersonalizowanej w ramach krajowych oraz międzynarodowych programów badawczych finansowanych przez KBN, DAAD, ESF, 6PR, 7PR, H2020. W latach 2018-2020 była kierownikiem projektu H2020 MSCA-IF-NANOCARGO, w którym pracował młody badacz z Indii dr Nanasaheb Thorat. Projekt otrzymał w roku 2020 prestiżową nagrodę Komisji Europejskiej GRAND PRIX INNOVATION RADAR PRIZE dla najlepszych innowatorów w Europie za opracowanie unikatowej metody diagnostyki oraz leczenia nowotworów piersi z wykorzystaniem inteligentnych wielofunkcyjnych nanomateriałów hybrydowych.

Pani Dyrektor Elżbieta Olejnik od lat zajmuje się wsparciem projektów realizowanych w ramach Programów Ramowych Unii Europejskiej. Szczególnie upodobała sobie granty im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdyż są one świetnym narzędziem umożliwiającym rozwój kariery naukowej indywidualnych osób oraz stopniowe podwyższanie poziomu doskonałości badawczej na polskich uczelniach i w ośrodkach badawczych.

Program szkolenia:

1. 10:00 – 10:15: o wsparciu oferowanym przez Regionalny Punkt Kontaktowy – Jowita Chojcan, RPK Wrocław
  2. 10:20 – 11:20: o kryteriach formalnych konkursu, strukturze wniosku – Elżbieta Olejnik, Dyrektor Centrum Zarządzania Projektami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
  3. 11:20 – 12.00: o doświadczeniach z pisania wniosku i realizacji grantu MSCA IF Nanocargo – dr inż. Joanna Bauer, Politechnika Wrocławska
  4. 12:00 – 12:30: Sesja pytań i odpowiedzi

Zgłoszenie na szkolenie:

Aby wziąć udział w wydarzeniu, proszę kliknąć w link

Szkolenie kierujemy do młodych naukowców, doświadczonych naukowców oraz pracowników naukowych, którzy chcieliby zostać opiekunami stypendystów Marie Curie, a także wszystkich innych osób, które chciałyby się zapoznać z możliwościami jakie granty MSCA oferują naukowcom i uczelniom.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji: